Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Kuhajdík naviedol pri druhom góle loptu zázračne do siete

MFK Vranov zvíťazil aj v druhom jarnom domácom vystúpení III. ligy ako cez kopirák 2:0.

(Zdroj: Ilustračné - archív)

MFK Vranov zvíťazil aj v druhom jarnom domácom vystúpení tretej ligy ako cez kopirák 2:0. V tomto prípade bol dvojgólovým hrdinom stredopoliar Juraj Kuhajdík.

VRANOV. Víťazstvo MFK Vranov sa nad FK Starý Smokovec, Vysoké Tatry nerodilo jednoducho.

Keďže najmä v prvom polčase sa v obidvoch pokutových územiach príliš po šanciach neiskrilo, bolo jasné, že osud zápasu bude musieť vziať na svoje kopačky rozdielový hráč.

V drese domácich vzal zodpovednosť na seba stredopoliar Juraj Kuhajdík.

Skúsený playmaker od prvého jarného kola potvrdzuje, že na trávniku rozdáva v ofenzíve najvyššie karty a v sobotu vyšperkoval svoj výkon bonusom v podobe dvoch presných zásahov.

Prvý gólový moment prišiel v 42. min. po súboji Pitoňáka s Mazurom, po ktorom nasledoval pokutový kop a vylúčenie kapitána hostí.

Vranovčania mali výhodu jedenástky aj proti Snine, kedy bol faulovaný práve Kuhajdík, no vtedy prenechal loptu Krivákovi. Proti Hajovskému sa však už postavil sám a ani on nezaváhal.

„Hovorí sa, že faulovaný hráč by jedenástky kopať nemal, preto ju so Sninou išiel kopať Jano Krivák. Teraz prišiel rad na mňa a som rád, že to tam padlo. Mám svoju stranu a hoci občas ju zmením, v tomto prípade som nešpekuloval,“ opísal penaltový moment J. Kuhajdík.

Milimetrový projektil

Moment zápasu si diváci na štadióne vychutnali v 66. min. Vekom ešte dorastenec Vožný sa pustil proti obrane súpera.

Prvý súboj vďaka nasadeniu ustál, ale po pár metroch, keď súper zatiahol záchrannú brzdu, nasledoval priamy kop z dvadsiatich metrov.

Ideálna pozícia pre ľaváka bola pre strelca Kuhajdíkových kvalít výzvou, ktorej nemohol odolať.

Hoci Hajovský patrí medzi najspoľahlivejších brankárov v lige, na loptu smerujúcu pod brvno k bližšej žrdi nárok nemal.

„Čo je v takýchto situáciách dôležité? Trafiť presne tak, ako sa mi to podarilo,“ s úsmevom reagoval spokojný strelec.

Súperom terén

Vranov sa proti V. Tatrám nepresadzoval s ľahkosťou ako napr. proti Snine.

V tejto situácii bolo pre domácich dôležité, že ich defenzíva opäť pracovala spoľahlivo a súperovi dovolila iba jednu príležitosť v 48. min.

Zverenci trénerského tandemu Jantek – Bubis však misiu zvládli a pripísali si na konto nielen tri ďalšie body, ale ukázali i vnútornú silu, keď trpezlivosťou zvládli zápas, v ktorom sa rozbiehali pomalšie.

„Prvých dvadsať minút sme hrali trošku ustráchane, ale chlapci si tri body odmakali. Postupne sme začali hrať našu hru a z penalty sme išli do vedenia. V druhom polčase sme mali výhodu o jedného hráča, z tohto pohľadu sa nám hralo o čosi ľahšie, ale na tomto trávniku to nebolo jednoduché. Hoci myšlienka nechýbala, veľmi ťažko sa kombinuje, keď vinou terénu pokazíme dosť prihrávok. Ak mám zhodnotiť moje doterajšie dojmy, pred prvým zápasom Snina svojím tabuľkovým postavením vzbudzovala rešpekt, ale keď som videl mužstvo, ktoré šliapalo ako hodinky, verím, že máme na to, aby sme skončili minimálne do 5. miesta,“ zdôraznil J. Kuhajdík.