Zaujímavé derby sa skončilo remízou

Sportnet|31. mar 2015 o 00:00

V 19. kole 3. futbalovej ligy ŠK Milénium Bardejovská Nová Ves remizoval so Slovanom Giraltovce 2:2.

V 19. kole 3. futbalovej ligy v skupine Východ ŠK Milénium Bardejovská Nová Ves remizoval so Slovanom Giraltovce 2:2. Derby malo dva rozdielne polčasy, v úvodnom hostia príležitosti od domácich obrancov využili na dva góly, no po prestávke podobne neuspeli v defenzívnej hre na udržanie výsledku. Z troch jarných zápasov má B. N. Ves prijateľný zisk piatich bodov.

BARDEJOVSKÁ NOVÁ VES. Viac ako dvesto divákov z oboch táborov čakalo lepší výkon od domácich po dvoch dobrých jarných výsledkoch.

V stredu si v dohrávke 17. kola v hektickom závere poradili s Veľkými Revištiami po výhre 2:1.

Lenže prvý polčas odovzdali Slovanu, jeho šikovnejší koncoví hráči to naplno využili. Už v 4. min. Digoň prekonal brankára Kačmára.

Aj keď sa viac hralo na giraltovskej polovici, stačil moment po chybe. Kačmár po faule uvidel červenú kartu a Verčimák z penalty upravil na 0:2.

Aj po prestávke sa viac hralo na polovici súpera, ten upustil od zodpovednej kombinačnej hry a spoliehal sa na dostatočný náskok. Presilovku nielen nevyužíval, no ponúkol šancu domácim na brejky i štandardné situácie.

Dôrazná hra v súbojoch priniesla zadosťučinenie. Striedajúci Šott dal kontaktný gól z priameho kopu a Kiseľ po dôraznej hre vyrovnával.

Názory trénerov

Domáci Jozef Žofaj viac čakal od mužstva v prvom polčase.

„Po hrubých chybách sme dostali dva góly a za takého stavu sa ťažko dobieha, navyše keď nás bolo o jedného menej. Aj keď po stredajšom zápase nám trošku chýbali sily, no po prestávke sme zmenili spôsob hry, presadili sme sa po štandardkách, v ťažkom zápase sme vyrovnali. K vylúčeniu došlo po herných chybách, pôsobili sme nekoncentrovane.“

Kormidelník Slovana Vladimír Rusnák bol z výsledku sklamaný a do rozhovoru mu veľmi nebolo.

„Hráči súpera vymýšľali, naši hovoria, že sa ani nedotkli hráča, sami padali. Domáci nakopávali dlhé lopty a čakali, čo sa im bude pískať, tak sa nedá hrať...“