Jar sa začala už bez Beloveže

Sportnet|31. mar 2015 o 00:00

Jarné brány otvorila aj piata futbalová liga, skupina Šarišská.

V prvej polovici súťaže odohrali družstvá štrnásť kôl, okres Bardejov mal v súťaži sedem celkov.

BARDEJOV. Zmeny nastali pred jarnou časťou, zo súťaže sa odhlásilo družstvo Beloveže a všetky jeho zápasy boli anulované.

Zisťovali sme, z akého dôvodu sa Beloveža zo súťaže odhlásila a prečo nebude hrať odvetnú časť ligy. Po prísľube sme napokon z klubu nedostali oficiálne stanovisko odhlásenia sa z ligy, no podľa našich informácií z Beloveže odišiel hlavný sponzor a klub nemá peniaze na pokrytie jarnej časti ligy.

Ideálne podmienky pred jarnou časťou nevládnu ani v Malcove a je otázne, či ligu dohrá.

TJ Busov Gaboltov – TJ Družstevník Záhradné 0:2 (0:1)

Gaboltov privítal na svojom ihrisku Záhradné, no úvod nezachytil a inkasoval už v úvodných sekundách.

Domácim sa nedarilo prekonať dobrú obranu hostí a dvadsať minút pred koncom hostia spečatili víťazstvo.

Góly: 1. Jačišin, 70. Jaworek

Gaboltov: D. Mačko – E. Kačmár, Peter Javorský, M. Javorský (85. R. Mačko), R. Javorský, Mikula, D. Javorský, Kažimír, Kendra, Pavol Javorský, Vasiľko (60. Klimek)

TJ Javorina Malcov – TJ Slovan Dlhá Lúka 1:7 (1:3)

Malcov mal jesennú časť dobre rozbehnutú a z okresu Bardejov bol v lige najlepším celkom. Hostia naopak okupovali spodné priečky.

No počas zimnej prestávky nastali v kádri zmeny a z mužstva odišlo mnoho opôr. To sa prejavilo už zápase s Dlhou Lúkou, keď hostia domácich prevýšili a nastrieľali sedem gólov. Hetrikom sa prezentoval Stachura.

Góly: 2. Bilý, 54. Jantek (vl. gól) – 6., 61. a 89. Stachura, 23. Matúš Vilček (pen.), 40. P. Šimco, 74. Marek Vilček

Malcov: Mochnacký – Kolega, Kačmár (24. Sviatkovský), Džamba, Bilavský, Jantek, Kaščák, Priščák (61. Mižišín), Bilý, Zajac, Buchala (69. Durík)

Dlhá Lúka: Pilát – Bučko, Marek Vilček, Matúš Vilček, Kožarik, Mizerák (64. B. Šimco), P. Jurčišin, P. Šimco (78. Zbreha), R. Jurčišin (71. Surgent), Druga, Stachura

OŠFK Šarišské Michaľany – FK Gerlachov 2:0 (0:0)

Líder tabuľky Šarišské Michaľany o troch bodoch rozhodol až v závere. Domáci boli aktívnejším celkom, no dlho sa nevedeli presadiť. Napokon favorit získal plný počet bodov.

Góly: 82. Kočík, 88. Sedlák.

Gerlachov: Lukáč – Ovčačík, Balužinský, Dorin, Kaščák, Škvarla, Kundra, Koscelník, Jurko (85. Horbaj), Žarnovský (51. M. Pavúk), P. Pavúk (70. Dzivý).

OŠK Kľušov – FC Pivovar Šariš Veľký Šariš 1:0 (0:0)

Futbalisti Kľušova začali ligu veľmi dobre, no postupne prišli prehry a v tabuľke sa Kľušov prepadával. V prvom jarnom kole bol favoritom, no gól dlho neprichádzal. Ak sa už zdalo, že zápas sa skončí bezgólovou remízou, prišiel zásah Gerčáka v závere a Kľušov zvíťazil 1:0.

Góly: 88. Gerčák.

Kľušov: Sobek – Marek Novák, Pillár, Gerčák, Jurč, Liček, Soušek, Niščák, Martin Novák, Čižmár (87. Minčák), Mika.

TJ OK Chmiňany – TJ Poľana Šiba 2:0 (0:0)

Nováčik súťaže zo Šiby vycestoval do Chminian. Po bezgólovom polčase sa v tom druhom dvakrát presadili domáci futbalisti. Šiba gól nedala a tak prehrala 0:2.

Góly: 71. Inaš, 90. Uličný.

Šiba: Ondavský – Palša, Kaščák (74. Hovanec), Kučeravý, Rančík, Martin Počurek, Haniš, Tkáč, B. Hudák, M. Hudák, Ščasný (78. Marek Počurek)

Z programu 16. kola (nedeľa 5. apríla): Dlhá Lúka – Chmiňany, Šiba – Uzovce, Malý Šariš – Kľušov, Gerlachov – Malcov