Zápotoka vyrovnal v hodine dvanástej

Bardejovčania v Seredi. Snaha stačila na jeden bod.
Bardejovčania v Seredi. Snaha stačila na jeden bod. (Autor: hub)
Sportnet|7. apr 2015 o 00:00

Na trávniku v Seredi hral Partizán Bardejov 1:1, najbližšie dve stretnutia odohrá doma.

Dvanásť klubov hrá o jedno postupové miesto do najvyššej futbalovej súťaže, keď si body i skóre priniesli zo vzájomných zápasov zo základnej časti. V nadstavbovej časti sa hneď v úvodnom kole presadili favoriti Michalovce, Prešov a Skalica s plným bodovým zápisom.

SEREĎ. V drese Partizán chýbal potrestaný za žlté karty Gagnon i zranený J. Zápotoka. Prvýkrát striedal druhý poľský legionár Sikorski.

Proti a s vetrom

Po dlhej ceste autobusom Šarišanov rýchlo prebral gól už v 5. min. V prvom polčase hrali domáci s vetrom, no hostia dobre zahrali v strede ihriska, odovzdávali si loptu a mali hernú i územnú prevahu.

Zopár príležitosti nedotiahli na vyrovnanie Gruca, Guľa, Andraščík, domáci brankár Rybanský bol mužom zápasu.

Podobne sa mu darilo aj po prestávke, keď už hostia hrali so silným vetrom a dobýjali domácu bránu. V niektorých situáciách hráčom v koncovke chýbala presnosť i dôraz.

Domáci bránili na hranici únosnosti, inkasovali niekoľko napomenutí.

Rozhodol záver zápasu, po štandardnej situácii z rohu pokutového územia Stachura poslal loptu L. Zápotokovi, a ten dal vyrovnávajúci gól.

Štatistika

Sereď – Bardejov 1:1 (1:0)

Góly: 6. Laduha 1:0, 90. L. Zápotoka 1:1. ŽK: Vaško, Tarek, Hulák, Jurica, Pecho – Andraščík, Stachura. Rozhodoval Cvengroš pred 600 divákmi.

Partizán: Molčan – Andraščík, Staš, Palša, Kica, Grohoľ (85. Sikorski), Revák, L. Zápotoka, Berecký, Gruca (85. Stachura), Guľa (78. Milunovič).

Ďalšie výsledky 1. kola: Senec – Michalovce 0:2, Prešov – Nitra 1:0, Poprad – Skalica 0:1, Šaľa – Zvolen 1:2, Lipt. Mikuláš – Zvolen odložené na 14. 4.