Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Bardejovčanky porazili Žilinu

V sobotu v predohrávanom jedenástom kole 1. ligy privítali prvoligové futbalistky Partizána Bardejov celok Žiliny.

Bardejovčanka Mazurová. V bielom drese v súboji.(Zdroj: mač)

BARDEJOV. Domáce hráčky boli miernym favoritom. Od začiatku zápasu boli Žilinčanky lepším tímom a vytvorili si územnú prevahu. Domáce hráčky si dávali v defenzíve pozor a nepúšťali hostky do vyloženejších šancí.

V 22. minúte sa domáce ujali vedenia exportným gólom zo 40 metrov, keď hosťujúcej brankárke nedala šancu domáca Mikolajová.

Úvod druhého polčasu vyšiel Žiline, keď po dvoch minútach ďalšou krásnou strelou vyrovnala Bačová.

Domáce hráčky sa snažili, no miestami hrali rozpačito, avšak v obrane si dávali pozor. Rozhodnutie prišlo v 72. minúte, keď sa zo štandardnej situácie presadila opäť Mikolajová a rozhodla o víťazstve svojho tímu. Bardejovčanky vyhrali tesne 2:1 a udržali si tretiu priečku.

Domáce tréner Jozef Matej st. po zápase povedal: „Dnes sme nastúpili bez reprezentantiek, nemyslel som, že to bude až taký ťažký zápas. Bolo to naozaj ťažké stretnutie, súper nás herne prevýšil, trápili sme sa, nedostupovali sme naše hráčky. Nemôžem sa vyhovárať, že nám chýbali reprezentantky. Zápas rozhodla Mikolajová, strelila krásne góly. Nakoniec sme to ustáli a ubojovali sme to zo srdiečkom.“

Partizán Bardejov – ŠKF VIX Žilina 2:1 (1:0)

Góly: 22. a 72. Mikolajová - 47. Bačová.

Bardejov: Kuľková – Vajdová (55. Sobeková), Polláková, Semhricová, Rosoľanková, Hovancová, Bochinová, Roháčová (66. Čekanová), Berežná, Mikolajová, Mazurová (75. Vagaská).

Hrali aj juniorky

Juniorky si sily zmerali takisto zo Žilinou. Od úvodu boli lepším tímom, no trvalo až pol hodiny, pokiaľ sa ujali vedenia. O šesť minút krásnou strelou pod brvno zvýšila Gmitterová.

V druhom polčase pokračovali domáce hráčky v nastolenom tempe a pridali ďalšie dva góly. Juniorky sú takisto v tabuľke na treťom mieste.

Partizán Bardejov – ŠKF VIX Žilina 4:0 (2:0)

Góly: 30. a 65. Galarovičová, 36. a 75. Gmitterová.

Bardejov: Chládeková – Kubová, Čerkalová, Jančuvová, Iľková, Galarovičová, Vataščáková, Koščová (49. Mišeková), Gmitterová, Cingeľová, Valancová