Na semifinále Bardejovčankám chýbal jeden gól

Bardejovčanky (v bielom). Do semifinále Slovenského pohára sa nedostali.
Bardejovčanky (v bielom). Do semifinále Slovenského pohára sa nedostali. (Autor: Jozef Mačejovský)
Sportnet|14. apr 2015 o 00:00

Domáce hráčky nepredviedli v zápase takmer nič a zaostali za očakávaniami.

V stredu privítali futbalistky Partizána Bardejov v odvete štvrťfinále Slovenského pohára družstvo Šale. V prvom zápase v Šali prehrali ženy tesne 2:3, keď diváci videli v zápase až tri góly z penált, oba za Bardejov strelila Šurnovská a oba boli z penalty. V odvete na postup stačilo domácim vyhrať 1:0 alebo 2:1.

BARDEJOV. Tie však nastúpili bez viacerých reprezentantiek a príležitosť dostali aj juniorky a dievčatá, ktoré za áčko hrajú menej.

Zápas sa hral za stáleho silného vetra, ktorý znepríjemňoval hru obom celkom. Už úvodné minúty naznačili, že to domáce nebudú mať ľahké.

Hostky sa zamerali na defenzívu a nepríjemné boli aj v strede ihriska. Domácim sa nedaril prechod do útoku, nevedeli si vypracovať väčšiu príležitosť.

Po bezgólovom polčase bolo pravdepodobné, že ak Bardejov strelí gól, môže postúpiť, nakoľko Šaľa vpredu tiež toho veľa nevymyslela.

S pribúdajúcimi minútami začínala prichádzať na domáce futbalistky nervozita a veľké chcenie postúpiť začalo dievčatám zväzovať nohy.

Záver stretnutia sa niesol pred bránou hosťujúcej gólmanky, no hostky pozorne bránili a lopty odkopávali do všetkých strán.

Napokon sa im podarilo udržať čisté konto a po bezgólovej remíze postúpili do semifinále.

Reprezentantky chýbajú

Bardejovčanky sa v jarnej časti stále hľadajú, zapríčinené to môže byť aj faktom, že dres Partizána oblieka mnoho reprezentantiek a tie chodia až veľmi často na reprezentačné zrazy.

Na jednej strane je výhodou mať v tíme takéto hráčky, ktoré zbierajú skúsenosti na reprezentačnej scéne, na druhej strane, čo má Bardejov z toho, keď v dôležitých ligových či pohárových stretnutiach svojmu tímu chýbajú.

Po zápase bol z výkonu dievčat rozčarovaný a sklamaný aj hlavný tréner Jozef Matej st.

„Cieľom bolo streliť gól, keby sme hrali aj tri dni, gól by sme nedali. Hráčky, ktoré dnes nastúpili, veľa toho dopredu nepredviedli. Učíme ich to na tréningu, spomaľujeme, aj im to ide, príde zápas a nič. Bochinová mala jednu šancu, zle kopla. V druhom polčase sme mali iba tri propagačné strely, nebola myšlienka smerom dopredu. Štyri hráčky išli zase do reprezentácie, možnosť mali ďalšie hráčky. Hostky bránili, chýbala nám finálna prihrávka. Pochváliť môžem akurát Gmitterovú a Vagaskú.“

Naopak, z postupu sa tešil tréner Pavol Raska.

„Prišli sme do Bardejova zabojovať, domáce by boli silnejšie v útoku, ak by im nechýbali reprezentantky. Vietor zabraňoval kvalitnejšej hre. Korenie futbalu chýbalo. Chceli sme streliť gól, vravel som dievčatám, že bez gólu nepostúpime, no podarilo sa.“

Partizán Bardejov – Slovan Duslo Šaľa 0:0

Bardejov: Kuľková – Semhricová, Rosoľanková, Čerkalová, Vajdová, Gmitterová, Vagaská, Mazurová (70. Iľková), Galarovičová (40. Roháčová), Bochinová, Hovancová.