Nedeľa, 1. august, 2021 | Meniny má BožidaraKrížovkyKrížovky

Bednár sa podieľal na zisku extraligového titulu

Dve najvyššie súťaže družstiev šachistov, extraliga a 1. liga, sa skončili záverečnými kolami.

Výrazne sa presadila Stará Ľubovňa aj s Milanom Bednárom z BŠK Bardejov v tíme, zvíťazila v extralige a bude hrať Pohár európskych majstrov. Bardejovčania v druhej najvyššej súťaži skončili na 9. mieste v skupine Východ. V súťažiach družstiev až po piatu ligu hrá na Slovensku 542 klubov.

BARDEJOV. Hráči BŠK za domácimi šachovnicami sa so súťažou rozlúčili v dvojzápase s polovičným úspechom.

Najprv porazili Sláviu TU Košice 6,5:2,5. Partie vyhrali Dors, Holtman, Kovaľ, Fedorko, remizovali Staríček, Bednár a Volčko.

So súťažným ročníkom sa rozlúčili prehrou s Jelšavou 3,5:4,5. Po bode získali Bednár, Veselovský, Fedorko, Kovaľ remizoval za pol bodu.

Bednár pomohol

Skúsený šachista BŠK Milan Bednár už v minulosti si sadol za šachovnice aj extraligových klubov v Košiciach, Prešove či Kežmarku.

Tentoraz už do druhej sezóne prijal pozvanie do neďalekej Starej Ľubovne a prispel k zisku majstrovského titulu, aj keď nastúpil len v dvoch stretnutiach.

„Získal som bod, čo bolo dôležité, v prípade mojej prehry či remízy by sme skončili na druhom mieste. Hrám 1. ligu za Bardejov a rozdiel výkonnosti je dosť markantný. Stará Ľubovňa má špičkových svetových hráčov, dokonca z TOP 10. Zo slovenskej špičky to je majster republiky Michalik i ďalší. Posilnili sa aj ďalšie kluby. Druhá Dunajská Streda má samých medzinárodných majstrov či veľmajstrov.“

Bednár je už dlhé roky kvalitným hráčom, čoho dôkazom je aj úroveň získaných 2200 ELO bodov FIDE: „ Na Slovensku je to umiestnenie okolo 70. miesta. Extra to nepozerám a moje umiestnenie v svetovom rebríčku nepoznám.“

Konečné poradie 1. ligy šachistov v skupine Východ: 1. Humenné 30, 2. Žilina 28, 3. Michalovce 24, 4. Liptovská šachová škola 23, 5. Banská Bystrica 21, 6. Sabinov 16, 7. STU Košice 12, 8. Jelšava 10, 9. Bardejov 10, 10. Kežmarok 10, 11. Margecany 9, 12. Dolný Kubín 1.

Druhá liga, skupina Východ: 1. BŠK Bardejov CVČ 25, 2. Sp. Nová Ves 16, 3. Prešov 16, 4. STU Košice B 15, 4. V. Kapušany 15, 6. UPJŠ Košice 15, 7. Sp. Stará Ves 12, 8. Sabinov B 11, 9. PU Prešov 11, 10. Ťahanovce 10, 11. Moldava n/B 8.