Trojgólový zápis Kamenčíka rozhodol zápas

Sportnet|22. apr 2015 o 00:00

Zápas 22. kola tretej ligy Futura Humenné - 1. FC Tatran Prešov jun. sa hral na ihrisku v Strážskom.

Zápas 22. kola tretej ligy Futura Humenné - 1. FC Tatran Prešov jun. sa hral na nekvalitnom ihrisku v Strážskom.

PREŠOV. Keďže tréner Ján Karaffa mal v sobotu povinnosti pri A mužstve, ktoré v druholigovom šlágri hostilo líderskú Skalicu, juniorov viedol koordinátor mládeže v prešovskom klube Štefan Mihalík.

Juniori zvládli zápas výsledkovo i herne, dosiahli presvedčivú výhru 3:1, hetrikom sa blysol prešovský útočník Michal Kamenčík. V tomto ročníku súťaže si zaknihovali štrnástu výhru a stále sú jej lídrami.

„Kamenčík otvoril gólový účet zápasu po kombinačnej akcii už v prvej minúte,“ poznamenal Štefan Mihalík.

„Ľubarskij síce z penalty vyrovnal stav, my sme sa však po pohotovej strele Kamenčíka opäť ujali vedenia. Hru sme kontrolovali, mali sme päť, šesť situácií, z ktorých mohol byť náš tretí gól, chýbala nám lepšia finálna prihrávka. Druhý polčas mal trochu vyrovnanejší priebeh, bol tam pätnásťminútový úsek, v ktorom nás súper trochu trápil, potom sa strelou k žrdi opäť gólovo presadil Kamenčík a my sme bezpečne dotiahli zápas do víťazného konca.“

Mihalík podčiarkol, že ku cti hráčov slúži aj to, že ani jeden nebol striedaný pre neadekvátny výkon. Prešovskí juniori prevýšili Humenčanov v kombinačných schopnostiach a aj z fyzickej stránky, tvorili lepší tím. Mužstvo Futury zlyhávalo najmä v obranných činnostiach. Malo len jednu nebezpečnú hlavičku a dokázalo zahroziť len zo štandardných situácií.

Dobrým výkonom sa v prešovskom tíme prezentoval aj Peter Lipták, ktorý po svalovom zranení, ktoré utrpel počas zimnej prípravy, nastúpil na jar na majstrovský duel prvýkrát.

Humenné – Prešov B 1:3 (1:2)

Góly: 4. Ľubarskij (11 m) – 1., 28. a 80. Kamenčík Michal. ŽK: Hirka (PO). Pred 150 divákmi rozhodoval Karaffa.

PREŠOV B: Barát – Michalek (50. Baláž), Molčan (46. Maník), Lipták, Micherda, Keresteš, Jopek, Hirka, Kovalčík, Kamenčík, Kraľovič