Prešov oplatil prehru Považanom aj s úrokmi

Najlepší strelec Prešova Radoslav Antl.
Najlepší strelec Prešova Radoslav Antl. (Autor: tasr)
Sportnet|23. apr 2015 o 00:00

V treťom semifinálovom stretnutí play-off hádzanárov úradujúci majster republiky nenechal nič na náhodu.

Po zakopnutí na Považí, kde prehral extraligový zápas po vyše dvoch rokoch, sa v domácom prostredí so súperom nemaznal a presvedčivo húževnatého súpera zdolal.

PREŠOV. Stav semifinálovej série je po troch stretnutiach 2:1 v prospech obhajcu titulu.

Prešov prehral na Považí iba o jeden gól, no bola z toho senzácia.

Doma vyhral o 11, čo ale nebolo žiadne veľké prekvapenie.

Prekvapením skôr bol matný a nevýrazný úvod v podaní prešovských hádzanárov.

Na mužstve Tatrana akoby sa stále ešte prejavovali znaky nepríjemnej prehry z predošlého duelu.

Antl síce otvoril skóre stretnutia už v 2. min., no Považania kontrovali mimoriadne úspešne a v podstate do 18. minúty v Prešove vyhrávali.

Tatran na konci 19. minúty Antlovým gólom vyrovnal na 9:9 a keď vzápätí Petro strelil desiaty gól domácich, Tatran nasadil ku gólovému trháku.

Polčas vyhrali Prešovčania už o 4 góly.

Náskok zvyšovali

Postupne svoj náskok navyšovali a v 42. minúte viedli už rozdielom 10 gólov. V týchto fázach už tréner Tatrana Prešov Peter Dávid miešal zostavu.

Tú síce zmenil aj po nevydarenom úvode Lukáš Urban, ktorý nahradil slabo hrajúceho Sadoveho, strelil v rýchlom slede 3 góly, ďalšie 2 pridal neskôr.

Streleckú zástavu ale v tomto stretnutí držal hlavne skúsený hádzanársky harcovník Rado Antl, autor 11 prešovských gólov.

Ďalšou výraznou postavou, ktorá sa postarala o obrat v zápase bol nestarnúci „špílmacher“ Saša Radčenko. Z

jeho prihrávok ťažil Antl, pivoti Kopčo i Petro, avšak i ďalší hráči.

Prešov napokon zápas doviedol s prehľadom do víťaznej koncovky, no o postup do finále bude musieť zabojovať v štvrtom zápase semifinálovej série, ktoré bude na programe 6. mája v Považskej Bystrici.

Povedali po zápase

Peter Dávid, tréner Tatrana Prešov: V domácom zápase sme sa dokázali vysporiadať s viacerými faktormi aj so zraneniami niektorých hráčov. Do zápasu s Považanmi sme šli dobre pripravení i správne motivovaní. Keďže som mal k dispozícii už spomenutých uzdravených hráčov, mohol som využiť celú šírku kádra, udržať v zápase vysoké herné tempo. Konečne nám fungoval rýchly stred, prvá i druhá vlna. V podstate herné prednosti, ktoré vždy robili Tatran Tatranom sa v tomto stretnutí naplno prejavili. Vyhrali sme síce presvedčivo, ale nič ešte nemáme v sérii vyhrané. Pred nami je ešte štvrtý zápas na Považí, v ktorom ale verím, že naše mužstvo výkon z domáceho prostredia nielenže zopakuje, ale pridá ešte aj niečo navyše. Z jednotlivcov by sa patrilo dnes vyzdvihnúť výkon skúseného Antla i mladého Lukáša Urbana, ktorý hlavne v úvode strelil dôležité góly pre obrat vo vývoji skóre. Obrovský prínos do hry priniesol aj tvorca hry Radčenko.“

Václav Straka, tréner MŠK Považská Bystrica: Nezačali sme v Prešove zle, domáci sa dostali pod tlak, ale postupne sme začali zahadzovať celkom dobre vypracované šance a tým pádom sa začala karta v zápase obracať. Svojim chlapcom nemôžem vytknúť naozaj úsilie, snahu o dobrý výsledok v Prešove, tentoraz ale Tatran bol lepší.“

Štatistika

Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica 36:25 (15:11) – na zápasy 2:1

Zostava a góly Tatrana: Krupa, Verkič, Vernarský – Rábek 1, Kopčo 3, Hrstka 1, Krok 3, Sadovyi, Radčenko, Lukáš Urban 5, Furlan 1, Pekár, Tomáš Urban 2, Číp 5, Antl 11/5, Petro 4.

Najviac gólov za hostí: T. Vallo 11/3, Dyba 6, Garbian 3.

Pokutové hody 6/6 – 3/2. Vylúčení 7:2. Červená karta 19. min. Cifra (P. Bystrica za hrubý faul na Kroka).