Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Jubilujúci sabinovskí karatisti žnú úspechy

Karate klub Katsudo Sabinov je známou liahňou úspešných športovcov v minulosti i súčasnosti.

Ina Macejková.(Zdroj: timako)

SABINOV. So slušnou medailovou žatvou sa vrátili sabinovskí karatisti aj z nedávneho 35. ročníka Grand Prix Slovakia v Bratislave.

Súťažili v silnej konkurencii 563 štartujúcich pretekárov z Česka, Chorvátska, Maďarska, Rakúska, Slovinska, Srbska, Poľska a Slovenska.

Súťaž senioriek do 68 kilogramov vyhrala Sabinovčanka Veronika Semaníková.

Jej oddielovú kolegyňu zo sabinovského Katsuda Inu Macejkovú tréner Jozef Semaník nasadil hneď do troch kategórií. Do 48 kg junioriek získala zlato a rovnako najcennejší kov vybojovala aj medzi seniorkami do 50 kilogramov. Striebornú medailu si odviezla zo súťaže U 21 do 50 kilogramov.

V. Semaníkovú a I. Macejkovú nominovali aj do reprezentačných výberov Slovenska. Prvá z menovaných sa pričinila o zisk zlatých medailí senioriek, druhá o striebro slovenských junioriek.

Výrazný výkonnostný vzostup je badateľný u talentovanej sabinovskej karatistky, držiteľky technického stupňa 1. DAN, študentky druhého ročníka prešovského Gymnázia Sv. Moniky Iny Macejkovej.

Štvornásobná mládežnícka majsterka Slovenska v kumite na MS kadetov a juniorov v Španielsku v roku 2013 s reprezentačným družstvom skončila deviata. O rok neskôr na ME v Portugalsku štvrtá, v tomto na ME v Švajčiarsku obsadila už skvelé druhé miesto.

Vicemajsterka Európy zo Sabinova sa hrdí aj individuálnym titulom majsterky republiky v kumite senioriek, ktorý pred mesiacom získala ako sedemnásťročná.

Aj spomenuté výsledky a úspechy zapadajú do osláv desiateho výročia založenia karate klubu Katsudo Sabinov, ktoré si tento rok pripomínajú.