Prvý finálový zápas zvládli prešovskí hádzanári suverénne

Zverenci trénera Petra Dávida zdolali HC Sporta Hlohovec 40:25.

(Zdroj: TASR/Milan Kapusta)

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov sú o krok bližšie k obhajobe titulu slovenských šampiónov.

Zverenci trénera Petra Dávida zvládli stredajší prvý duel finálovej série play-off extraligy mužov 2014/2015, keď vo svojej Tatran handball aréne zdolali HC Sporta Hlohovec 40:25 (18:10) a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

Druhé finále je na programe v sobotu 16. mája od 18.00 h v Hlohovci.

Prešovčania si v ňom môžu vybojovať majstrovský mečbal.

Priebeh stretnutia

O úvodný presný zásah sa postaral už v prvej minúte domáci Kopčo, na rozdiel dvoch gólov zvýšil v 5. minúte Tomáš Urban - 4:2.

Hráči úradujúceho šampióna pokračovali v koncentrovanom výkone a počas vylúčenia Ivanova zvýšil v 14. minúte na 8:5 Petro.

Zeleno-bieli pozornou defenzívou podporenou brankárom Verkičom odskočili Hlohovcu v 22. minúte už na rozdiel šiestich gólov, keď sa presadil Číp. O šesť minút neskôr upravil Tomáš Urban na 17:8, polčasový rezultát uzavrel Holdoš, ktorý korigoval manko na rozdiel ôsmich gólov - 18:10.

Úvod druhého dejstva patril Tatranu, Tomáš Urban zvýšil najprv na rozdiel desiatich gólov 21:11 a v 36. minúte aj na 23:12. Po ňom sa presadil pred súperovou bránou i Radčenko a Prešov vyhrával o dvanásť gólov (24:12).

Domáci hráči kontrolovali priebeh hry, postupne sa na palubovke prestriedali všetci hráči, s výnimkou brankára Vernarského.

V 45. minúte vyhrávali 28:15 o tri minúty neskôr Sadovij upravil na 30:16.

Prešov sa napokon tešil zo zaslúženého víťazstva 40:25.

Hlasy trénerov

Peter Dávid, tréner Prešova: "Sme veľmi spokojní, takto sme si to predsavzali a naplánovali. Na súpera sme mali pripravené taktické veci, ktoré nám nevychádzali do pätnástej minúty, keďže súper bol ešte čerstvý. Bolo dobré, že sme udržali počas celého zápasu vysoké tempo a prerotovali sme celé družstvo. Sme radi za prvý krok, ale v sobotu to bude o inom."

Martin Lipták, tréner Hlohovca: "Zápas sa z našej strany hral iba pätnásť minút. Piaty semifinálový zápas s Topoľčanmi nám veľmi uškodil. Prešov bol dobre oddýchnutý a dobre sa nás pripravil."

Štatistika

Hádzaná - extraliga mužov 2014/2015 - finále play-off - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá) - streda:

Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 40:25 (18:10)

Zostavy a góly:

Prešov: Krupa, Verkič, Vernarský - Rábek 6, Kopčo 5, Hrstka 1/1, Krok 1, Sadovij 5, Radčenko 3, L. Urban 2, Furlan, Pekár, T. Urban 7/2, Číp 5, Antl 1, Petro 4

Hlohovec: Olejár, Kašťák, Žernovič - Takáč, Guzy 1, Kožík 1, Laho 4/2, Holdoš 4, Baláž 1, Ďuriš 3, Petrov 3, Ivanov, Mažár 3, Zaťko, Dudáš 1, Majbík 4

Rozhodovali: Oťapka, Sivák, vylúčenia: 4:4, ČK: 51. Ivanov (Hlohovec) za tri vylúčenia, 7 m hody: 3/2 - 3/2, 1235 divákov

- stav série 1:0