Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

Ján Zápotoka poslal Sereď domov bez bodu

V nadstavbovej časti 2. futbalovej ligy Partizán Bardejov vyhral nad ŠKF Sereď 3:2.

Grohoľ bojuje s obranou Serede.(Zdroj: Peter Cingeľ)

V ostatných troch zápasoch Bardejov získal jediný bod, a tak sa Šarišania sa snažili napraviť reputáciu. Najnižšia návšteva sezóny v hľadisku videla päť gólov, no na druhú najvyššiu súťaž aj pomerne dosť herných nedostatkov.

BARDEJOV. Hneď z druhej štandardky, keď brankár hostí podbehol loptu, Palša hlavičkou otvoril skóre. No domáci sa tešili len tri minúty, prepočítali sa pri hodnotení ofsajdu, Pecho sa pohral s obrancami a bolo vyrovnané.

Povzbudení hostia dobre kombinovali, boli usilovnejší a častejšie pri lopte. Krídelná hra domácich narážala na vysokých obrancov, no aktívne hrajúci Milunovič predsa len v závere polčasu ideálne naservíroval loptu J. Zápotokovi na dobrý polčasový výsledok.

Po obrátke mali hostia 20 minút hernú prevahu s gólom. Najprv po štandardke Loduhu zadáci i brankár Čikoš-Pavličko minuli loptu.

Z brejku Milunovič nezvládol dobrú príležitosť na rozdiel dvoch gólov. No Loduha už vedel ako, prihral najlepšiemu strelcovi Morongovi a lopta skončila v prázdnej bráne Partizána.

Kombinačná i krídelná hra domácich končila na chybách a pri pokusoch Andraščíka, Milunoviča a Palšu bol brankár Šálka pozorný.

Keď hostia zo dve, tri kontry nezvládli v koncovke, stratili loptu a po krídle unikol Gagnon, jeho center Zápotoka lobom poslal na víťazný gól.

Chýbala kvalita

Kormidelník Bardejova Rastislav Kica bol spokojný, že po absencii plného bodového zisku konečne zabrali naplno v improvizovanej zostave.

„Chceli sme rozhodnúť v prvom polčase, no po chybe sme inkasovali, čo nás pribrzdilo na dlhé minúty. Bolo dosť nepresností, chýbala mi kvalita. Zápotoka sa však presadil, pekne sa uvoľnil a preto je na ihrisku, aby to realizoval. V posledných zápasoch bol málo viditeľný a nepresný. Úvod po prestávke, to bola katastrofa z našej strany. V závere to bolo o jednom góle, dali sme ho my, možno sme boli šťastnejším mužstvom. Príležitosť dostali dvaja dorastenci Jacko a Nemergut, podali štandardný výkon.“

Nepríjemný súper

Najlepší strelec Bardejova s 12 gólmi, 27-ročný Ján Zápotoka, sa v ostatných zápasoch nepresadil, no v sobotu dvojkou zo svojej ľavačky potvrdil postavenie lídra v mužstve.

„Dostal som dobré lopty od Milunoviča a Gagnona, čo bolo dôležité. Bol to ťažký zápas, Sereď hrala dobre, mala rýchleho útočníka Moronga. Vidieť, že sa trápime v útoku i obrane, no dnes sme to nejako dokopali a zaslúžili si tri body. Nebol to náš najlepší výkon, ale počítajú sa body. Chceli sme už vyhrať hocakým výsledkom, podarilo sa a teší nás to.“

ŠTATISTIKA

Bardejov – Sereď 3:2 (2:1)

Góly: 3. Palša 1:0, 5. Pecho 1:1, 56. Morong 2:2, 81. Zápotoka 3:2. ŽK: Jacko, Gagnon, Zápotoka – Mujkoš, Tarek. Rozhodoval Ihring pred 200 divákmi.

Partizán: Čikoš-Pavličko – Jacko, Staš, Palša, S. Kica, Andraščík, Zápotoka (87. Revák), Nemergut (76. Pyda), Grohoľ, Gagnon (90. Stachura), Milunovič.