Verkič chce na rozlúčku s Tatranom titul

Svetislav Verkič bol štyri roky oporou Tatrana.
Svetislav Verkič bol štyri roky oporou Tatrana. (Autor: SITA)
Sportnet|19. máj 2015 o 15:55

Tatran Prešov má na dosah jedenásty titul majstra republiky v ére samostatnosti republiky, z toho deviaty v rade.

Tatran Prešov, slovenský hádzanársky suverén ostatných rokov, má na dosah už jedenásty titul majstra republiky v ére samostatnosti republiky, z toho deviaty v rade. Úradujúci šampión vyhral aj v druhom finálovom stretnutí play–off nad Hlohovcom, tentoraz na jeho pôde a v sérii na tri výhry vedie 2:0 na zápasy. Tretí zápas je na programe v prešovskej Tatran handball arene v stredu 20. mája od 18. hodiny.

HLOHOVEC/PREŠOV. Prvý finálový súboj v Prešove sa skončil pätnásťgólovým víťazstvom úradujúceho majstra. Aj v druhom prešovský Tatran nadeľoval, zvíťazil rozdielom deviatich gólov.

HC Sporta Hlohovec ani v druhom finále favorita nepotrápil, hoci domáci sa na to na vlastnej palubovke veľmi strojili.

Sporta väčšinu prvého polčasu viedla, avšak hosťujúci Tatran si vývoj skóre kontroloval. Do väčšieho náskoku súpera nepustil. Tesný náskok Hlohovca, najviac dvojgólový, Prešov dvadsaťpäť minút doťahoval. Keď potom strelecky disponovaný Rábek upravil na 12:13, karta sa začala obracať. Hostia ešte do prestávky stihli získať trojgólové vedenie. Po prestávke dobrou hrou v obrane, pestrejšou hrou v útoku a kvalitnejším zakončením postupne gólový účet zvyšovali. Napokon celkom zaslúžene s rozdielom deviatich gólov vyhrali.

Prešovskí hádzanári aj v druhom finále play–off ťažili z kvalitnej práce obrany, za ktorou sa k veľmi dobrému výkonu postupne vypracoval gólman Svetislav Verkič. „Priebeh zápasu v Hlohovci sme si predstavovali tak, ako to nakoniec na ihrisku prebiehalo,“ tvrdil srbský legionár.

„Predpokladali sme, že Sporta sa vloží hlavne do prvej štvrťhodiny, pokúsi sa získať náskok. Zámery domácich vychádzali, ale len čiastočne. Pravdou je, že sme dostali niekoľko lacných gólov, ktoré nás však nerozhádzali. Vývoj sme si strážili a v závere polčasu sa už dostali k našej hre. Keď sme získali do prestávky trojgólový náskok a ten ešte po zmene strán zvýšili, Hlohovec začal strácať pôdu pod nohami. Kvalita kádra a skúsenosti našich hráčov sa prejavili. Hoci sme na začiatku prehrávali o gól, o dva, nepanikárili sme, ale čakali, kedy súpera zlomíme. Napokon sme mali naňho herne a v druhom polčase aj zjavne kondične.“

Sporta to s Tatranom zase nestíhala

Všeobecne sa čakalo, že v domácom prostredí Sporta potrápi Tatran, že to bude omnoho vyrovnanejší duel než ten prvý v Prešove.

„S tým sme rátali, to nik z nás netají. Očakávali sme tiež, že hľadisko haly bude zaplnené, napokon nebolo ani spolovice. Zrejme fanúšikovia Hlohovca po našom vysokom víťazstve doma svojim už veľmi neverili. Aj od samotného mužstva sme čakali viac. Topoľčany im asi v semifinále dali poriadne zabrať. Ukázalo sa, že Sporta ako–tak dokázala držať tempo len zhruba dvadsať minút. Keď sme prikryli ich tvorcu hry Ďuriša, niečo som pochytal v bráne a spoluhráči úspešne kontrovali rýchlymi gólmi, o našej výhre už nik nepochyboval. Tatran výkonom znovu potvrdil, že v slovenskej extralige vážneho konkurenta momentálne nemá.“

Verkič sa lúči s Prešovom

Tretí zápas finálovej série sa začne v THA v stredu o osemnástej. Pre Svetislava Verkiča bude mať osobitú príchuť.

„Ak všetko pôjde ako má, bude to pre mňa rozlúčkový zápas v drese slovenského šampióna. S Prešovom, ktorý mi aj s jeho úžasnými ľuďmi prirástol k srdcu, sa chcem rozlúčiť, ako inak, ziskom majstrovského titulu. Prežil som tu krásne štyri roky, ktoré sa patrí zvŕšiť oslavami. Ja osobne príliš hýriť asi nebudem. Nechcem nič predbiehať ani nejako urieknuť, no musím priznať, že s rodinou sme už zbalení a pripravení po zápase a oslavách titulu odcestovať domov do Srbska. Na prešovský klub, na mesto, na Slovensko, ktoré je mi blízke, budem spomínať len a len v tom najlepšom. Skutočne sme sa tu s mojou rodinou cítili ako doma. Za Tatranom i priateľmi mi bude smutno. Avšak aj sťahovanie, zmeny dresov patria k životu športovcov. Na prešovskú hádzanú budem teda nielen spomínať v najlepšom, ale stále jej držať palce a želať ešte väčšie úspechy.“