Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Kolkári zo Šariša zbierali medaily

Po dorasteneckom majstrovskom titule boli na republikových šampionátoch úspešní ďalší reprezentanti oddielu.

Medailová žatva kolkárov Slavoja Veľký Šariš v sezóne 2014/2015 pokračuje. Po dorasteneckom majstrovskom titule boli na republikových šampionátoch úspešní ďalší reprezentanti toho oddielu.

VEĽKÝ ŠARIŠ. Najviac zažiarila Michaela Beňová , ktorá sa v Rakoviciach stala medzi 24 finalistkami majsterkou Slovenska v kategórii žien.

Hoci po prvom hracom dni zaostávala za favoritkou Katarínou Valigurovou zo Spišskej Novej Vsi o jeden bod, nasledujúci hrací deň sa jej vydaril a celkovým súčtom 1 108 zvalených kolov predstihla druhú v poradí, domácu hráčku Romanu Dalošovú o devätnásť kolov.

Michaela Beňová, povolaním výpravkyňa v železničnej stanici Šarišské Lúky, sa napriek tomuto úspechu v nominácii žien SR na blížiace majstrovstvá sveta neobjavuje.

Ďalšia veľkošarišská kolkárka Viera Čechová bola pätnásta.

Bronz Magalu, smola Foltína

Ani jej kolegovia z oddielu sa na majstrovstvách Slovenska v kolkárni bratislavského Interu nedali zahanbiť.

Peter Magala vybojoval s 1 304 zvalenými kolmi bronzovú medailu, pričom za druhým Petrom Adamcom zo Sučian zaostal len o tri a za novým majstrom SR Jánom Jasenským z Interu Bratislava o päť zvalených kolov.

Športová smola postihla ďalšieho Veľkošarišana Radoslava Foltína, po prvom hracom dni jasne na čele poradia 36 najlepších kolkárov Slovenska.

V 10. hode II. hracieho dňa sa zranil , dohral len so sebazaprením a operácia kolena ho zrejme neminie. I tak skončil celkovo na peknom 12. mieste, jeho oddieloví spoluhráči Rastislav Beran a Jozef Čech na 24. resp. 36. mieste.

Zranenie na reprezentačnom zraze postihlo i dorastenca Slavoja Mariána Foriša. Nie div, že na dorasteneckých majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v Sučanoch obsadil výkonom 1 111 zvalených kolov „až“ šieste miesto spomedzi 28 účastníkov.

Jeho oddielový kolega Tomáš Roháľ sa do finálovej dvanástky nedostal a obsadil celkové 17. miesto.

Strieborní žiaci

Veľkošarišskí žiaci idú v stopách svojich dospelých vzorov. Dokumentuje to i finálové umiestnenie družstva žiakov v zložení Oliver Kažimír, Martin Slanina a Richard Kucko , ktoré na svojich majstrovstvách Slovenska v Galante obsadilo druhé miesto.

Na rozdiel od kategórie mužov, žien a dorastencov mali len polovičný počet hodov – teda dvakrát po 60 a spolu zvalili 1 447 kolov.

V súťaži jednotlivcov Richard Kucko vybojoval strieborný kov za výkon 507 zvalených kolov.

Nepopulárna „zemiaková“ medaila sa v Galante ušla Oliverovi Kažimírovi. Sedem zvalených kolov mu chýbalo, aby sa dostal na bronzovú priečku. I on s ohľadom na svoj žiacky vek zvalil pozoruhodných 494 kolov.

Tretí hráč Slavoja Veľký Šariš Martin Slanina skončil celkovo sedemnásty.