Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita

Školské majstrovstvá Slovenska ovládli volejbalisti Svidníka

Mládežníci klubové dresy vymenili za školské a v kategórii základných, aj stredných škôl získali majstrovské tituly.

ZŠ Karpatská.(Zdroj: apn)

Mládežníci Svidníka si pripísali na konto ďalšie dva úspechy. Klubové dresy vymenili za školské a v kategórii základných, aj stredných škôl získali majstrovské tituly.

SVIDNÍK. Mladí volejbalisti Svidníka ovládli školské majstrovstvá Slovenska. Žiaci ZŠ Karpatská a študenti Spojenej školy ziskom titulov nadviazali na klubové úspechy v drese VK Slávia.

Na finálový turnaj sa v obidvoch kategóriách nominovali víťazi krajských kôl a Svidníčania úspešne reprezentovali Prešovský kraj.

Ôsmy titul

Žiaci ZŠ Karpatská pod vedením trénera Mariána Vitka kráčali za celkovým prvenstvom suverénnym spôsobom, pretože v základnej skupine s Galantou, Levicami a Púchovom nestratili ani set.

V nastúpenom trende pokračovali aj vo vyraďovacích bojoch, keď v semifinále porazili 2:0 Strážske a rovnakým výsledkom si vo finále poradili aj s Revúcou. Ich dominanciu na turnaji zvýraznilo ocenenie pre Samuela Goča, ktorý sa stal najlepším smečiarom.

„Vo finále, podobne ako v semifinále, sme na palubovke dominovali a situáciu v obidvoch zápasoch sme mali pod jasnou kontrolou. Na záverečnom turnaji sa naša škola predstavila jedenástykrát a chlapci získali už ôsmy titul. Za reprezentáciu školy, mesta aj Prešovského kraja im patrí uznanie a poďakovanie,“ uviedol M. Vitko.

Spojená škola Svidník. Foto:apn

Premiérové prvenstvo

Podľa rovnakého kľúča s rozdelením tímov do dvoch štvorčlenných skupín, z ktorých postupovali ďalej prví dvaja, sa hral aj šampionát stredných škôl.

Zverenci trénera Rastislava Paňka zo Spojenej školy najskôr zdolali Košice, aj Galantu zhodne 2:0 a po prehre s Trenčínom (0:2), ktorého káder tvoria hráči extraligového COP, išli do semifinále z 2. miesta.

V ňom si poradili s Gymnáziom Bilíková Bratislava pomerom 2:0, keď v druhom sete dovolili súperovi uhrať iba dvanásť lôpt.

Vo finále sa Svidník stretol opäť s Trenčínom a súperovi prehru zo základnej skupiny vrátil. O osude zápasu sa rozhodovalo v dvoch vyrovnaných koncovkách (25:23, 26:24) a v nich boli istejší Svidníčania.

V prípade Spojenej školy je zisk celkového prvenstva o to prestížnejší, že jej študenti sa na záverečnom turnaji predstavili prvýkrát a hneď pri svojej premiére triumfovali. Tento úspech ešte zvýraznilo individuálne ocenenie pre najlepšieho nahrávača Damiána Cuprišina.

„V semifinálovom zápase sme sa v prvom sete dopustili niekoľkých chýb. V druhom sete sme už našu hru spresnili a zaslúžene sme postúpili do finále. V ňom sme nastúpili proti silnému extraligovému družstvu Trenčína. Priebeh zápasu bol veľmi vyrovnaný, bojovalo sa o každý bod. Vyhrali sme až v koncovke setov, keď sme mali pevnejšie nervy ako náš súper. Za predvedené výkony a reprezentáciu sa chcem chlapcom poďakovať,“ hodnotil R. Paňko.