Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Partizán pod Zoborom poriadne nevystrelil

Futbalisti Bardejova neboli na nitrianskej pôde v ofenzíve nebezpeční, a preto prehrali najtesnejším rozdielom 0:1.

(Zdroj: ilustračné – archív)

V 8. kole nadstavbovej časti 2. futbalovej ligy FC Nitra vyhrala s Partizánom Bardejov najtesnejším rozdielom 1:0. Susedia v tabuľke na premočenom trávniku toho veľa z futbalu neukázali. Viac chýb urobili Šarišania a keď bol bezgólový výsledok na dosah, domáci ponúknutú príležitosť využili.

NITRA. Pred zápasom výdatne pršalo, no na plynulosti hry to nebolo vidieť. Po dvoch akciách domácich, keď Valentovu strelu obrana tečovala na roh a Šmehýl sa dostal na dostrel, hostia pridali na obrátkach.

Po žltých kartách na oboch stranách si Čikoš Pavličko poradil s loptou po rohovom kope domácich a Pauknerovu strelu vytlačil na roh. No aj domáci brankár musel byť pozorný. Aktívny bol Milunovič, Zápotokov center Grohoľ namieril tesne nad domácu bránu.

Po zmene strán sa skôr čakalo na chybu. Domáci boli aktívnejší a po individuálnych chybách súpera získavali lopty.

Pri tej rozhodujúcej od Gagnona pri čiare Petráš slalomom prešiel cez obranu a tečovanou loptou poslal Nitru do vedenia. Záverečná snaha o vyrovnanie sa nekonala, uviazla na chybách, domáci boli dôraznejší i za cenu kariet a boli blízko k vylepšeniu výsledku.

Tréner Kica: Nešťastný vlastný gól

Kormidelník Partizána Rastislav Kica netajil, že pod Zoborom chceli uhrať lepší výsledok, no pri spomínaných problémoch sa to nepodarilo: „Nepomýšľali sme na prehru, ale prvý polčas z našej strany priniesol veľa nepresností smerom dopredu. Bola tu bojazlivosť niektorých hráčov, skoro sme bránu súpera neohrozili. My sme bránili, vystavili sme súpera párkrát do ofsajdu, darilo sa nám.“

Do druhého polčasu Kica poslal do hry legionára Gagnona, no ten útočnú hru neoživil, skôr naopak a po jeho ľahkovážnosti Staš s Palšom nestihli zabrániť strele.

„Po prestávke sa rozpršalo a prišiel nešťastný gól, v podstate vlastenec. Gagnon pri čiare stratil loptu, po našom teči skončila v sieti. Súper mal dve tri príležitosti, keď mohol rozhodnúť, Čikoš nás podržal najmä pri Pauknerovej šanci. My sme smerom dopredu neboli efektívni, hlavne sme nepreverili domácu obranu. Keby dnes nepršalo, tak ich brankár by nemal ani špinavý dres...“

Nitra – Bardejov 1:0 (0:0)

Gól: 74. Petráš, ŽK: Kolmokov, Kotrík, Urblík – Zápotoka, Andraščík, Kutlík. Rozhodoval Dohál, 300 divákov.

Partizán: Čikoš-Pavličko – Jacko (46. Gagnon, 87. Pyda), Staš, Palša, Kutlík – Andraščík, J. Zápotoka, Stachura, Berecký (58. Revák), Grohoľ, Milunovič.