Prešovčania museli hrať v skalických dresoch

Nesklamali. Podľa asistenta trénera Jána Karaffu Tatran nadviazal u lídra na kvalitné výkony. (Autor: kušo)
Sportnet|29. máj 2015 o 00:00

Dobré výkony v predošlých vystúpeniach sa pretavili do hry druholigových futbalistov Tatrana Prešov aj na ihrisku vedúcej Skalice.

Remíza 1:1 u lídra nebola odrazom zníženej motivácie hostiteľov, ktorí určite obsadia jednu z prvých dvoch priečok. Diváci, ktorí si prišli vychutnať triumf Záhorákov, zostali však – podobne ako hráči – zaskočení aktívnou a účelnou hrou hostí.

PREŠOV. Aj v predošlom vzájomnom dueli sa zrodila remíza, tentoraz však bolo v dianí viac vzruchu a padli aj góly.

Fyzicky boli na tom lepšie

Zápasu predchádzala kuriózna situácia.

Hoci predstavitelia Tatrana avizovali, v akých dresoch prídu východniari, predsa rozhodcovia usúdili, že farebne sú podobné ako u domácich, a tak sa Prešovčania museli prezliekať do požičaných – skalických.

„To, že sme nemali naše dresy, však neovplyvnilo kvalitu našej hry. Naopak, na opatrnosť súpera sme reagovali smelým prístupom a od prvých fáz sme si vytvorili niekoľko šancí, dobrých situácií,“ priblížil dianie asistent trénera Prešova Ján Karaffa.

Škoda, že aj tentoraz sa niektoré možnosti neujali.

Hlavne Dupkala mal tutovku, išiel sám na bránu, no trafil brankárove nohy.

„Rivala sme prekvapili práve podobnými okamihmi, no, žiaľ, tesne pred prestávkou po centrovanej lopte sme inkasovali.“

Zverencov trénera Stanislava Vargu to nezložilo.

Boli na tom fyzicky lepšie (aj vzhľadom na to, že vekovo je káder inak vyskladaný ako u súpera), hoci mali o deň menej času na regeneráciu síl ako Skaličania.

„Po zmene strán boli úseky hry, keď sme výrazne dominovali. Túžba u chlapcov bola očividná a po rohovom kope Dupkalu Tubonemi v ťažkej pozícii skóroval hlavou.“

Potom bol výsledok na vážkach, vyhrať mohol jeden i druhý, hoci akurát v záverečných piatich minútach domáci trošku pritlačili.

Mali rad štandardiek, čo je ich silná zbraň, ale naši aj pričinením pohotových zákrokov brankára Taliana odolali.

Inak, v zostave Tatrana boli niektoré zmeny. Keďže disciplinárny trest mali až dvaja beci (Kačala, P. Leško), Dzurik sa posunul na kraj obrany a Lipták išiel na stopéra.

V základe sa tak objavil i Tubonemi na poste defenzívneho stredopoliara.

Zo zimného štadióna pomedzi divákov

Napriek tomu, že Prešovčania sa „bijú“ iba o tretie miesto, predsa ich môže hriať, že s lídrom baráže (ten naposledy vo vlastnom prostredí zaváhal na sklonku základnej časti, keď tiež iba remizoval so Šamorínom) ani raz neprehrali.

Aký dojem zanechalo prostredie klubu, ktorý sa načahuje po miestenke vo Fortuna lige?

„Areál je celkom sympatický, ale niektoré veci súvisiace bezprostredne so zápasom neboli celkom v poriadku. Prezliekali sme sa na zimnom štadióne a na ihrisko išli vari sto metrov pomedzi divákov a rovnako tak cez prestávku, hoci nám bolo ponúknuté, že medzi polčasmi môžeme zostať v útrobách štadióna. Pravdepodobne tunajšie šatne sú menšie a nedostačujúce.“

Ťahajú šnúru

Šarišania ťahajú šnúru piatich zápasov po sebe bez prehry.

A nechceli by ju roztrhnúť ani najbližšie na vlastnom trávniku v sobotu o 17. hod proti Sencu v rámci 10. kola.

Akurát tento celok im pripravil dosiaľ jedinú porážku v nadstavbe.