Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Vranovským dorastencom sa rozplynul sen

V šlágri II. ligy staršieho dorastu potvrdili mladí futbalisti Sp. N. Vsi výbornú formu aj vo Vranove. Po výhre 2:1 sa tešili z obhajoby prvenstva.

(Zdroj: ilustračné – archív)

VRANOV. Starší dorastenci MFK Vranov a FK Spišská Nová Ves nastupovali na nedeľňajší vzájomný duel s rovnakým počtom 69 bodov s tým, že hostia mali k dobru jesenné domáce víťazstvo 1:0.

Spišiaci v jari nestratili ani bod, čím zmazali sedembodový náskok súpera a po víťazstve 2:1 obhájili minuloročné prvenstvo.

Vyrovnanie nepomohlo

Po vyrovnanom prvom polčase, v ktorom zaujali príležitosti Dzurinu a brvno Jochmana sa chlieb lámal v druhej 45-minútovke.

Vranovčanom sa stali osudnými dve individuálne zaváhania, čo líder nekompromisne potrestal.

Výstavný kúsok Dzurinu síce vrátil Vranov za stavu 1:1 do hry, no keď Sp. N. Ves udrela o dve minúty opäť, partia okolo kapitána Straku už napriek odhodlaniu a túžbe po dobrom výsledku recept k odomknutiu súperovej brány nenašla.

„Z pohľadu taktiky a nasadenia zápas naplnil predpoklady, aké sa od prvých dvoch mužstiev očakávali. Dzurinov gól na 1:1 mal priniesť psychickú výhodu nám, ale individuálne zaváhanie následne rozhodlo. Snaha a emócie už v závere vyrovnanie nepriniesli, preto sme prehrali. Keďže sa nám rozplynul sen o víťazstve v II. lige, výsledok je pre nás sklamaním. Je mi ľúto chlapcov, ktorí po celú sezónu mali obrovskú motiváciu dosiahnuť nie každodenný úspech. Pre mňa osobne bolo najväčším rozčarovaním, že som vďaka klubovému rozhodnutiu nemal k dispozícii najsilnejší tím. Mrzí ma to o viac, že tento zápas bol o jednej výbornej partii a generácii hráčov, ktorí robili MFK Vranov veľkú radosť a mohli písať jeho históriu. Bolo mi cťou a radosťou pracovať s týmito chlapcami,“ konštatoval tréner staršieho dorastu MFK Vranov Miroslav Jantek.