Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

V Bardejovskej Novej Vsi chcú treťoligový štandard

ŠK Milénium 2000 sa v závere tretej ligy natrápil so záchranou, rozhodnutie prišlo v hodine dvanástej.

(Zdroj: Peter Cingeľ)

V mestskej časti si vybudovali futbalový stánok, ktorý patrí medzi najlepšie v regionálnej súťaži a pri rekonštrukcii štadióna v Bardejove by tu na určité obdobie v budúcom roku mali hrať aj zápasy 2. ligy.

BARD. N. VES. Amatérsky celok spolovice tvoria zamestnaní a ďalšiu časť študenti. Nie je jednoduché pripravovať sa, či zabezpečiť účasť na zápasoch. Nováčik súťaže mal nečakané problémy hneď v úvode.

Hrajúci asistent trénera František Šott mladší nečakal, že to bude až tak náročné.

„V úvodných štyroch kolách museli nastúpiť aj dorastenci a na vlastnú žiadosť odstúpil tréner Marián Fabián. Na konte sme mali nulu a prišiel tréner Jozef Žofaj. Začali sme zbierať aspoň povinné domáce body, no v meste nie je taká hráčska kvalita, aby sme vykryli súťaž. Tí lepší sú dobre zaplatení v 5. lige, nemajú ambície výkonnostného rastu. V zimnej prestávke nám prišlo vhod odhlásenie Beloveže zo súťaže, získali sme Vasiliaka a Peregrima, z Gerlachova prišiel dorastenec Mihalov, a táto trojica bola prínosom. Len škoda, že sa v generálke zranil Valkučák, na jar si už nezahral. Solanič, Šoltýs i Hlaď odišli za prácou, M. Stachura sa po operácii išiel rozohrať do Kľušova. Z Partizána sme tentoraz mladých nemali, Kolibab i Kačmár išli do Raslavic, Vilček do Dlhej Lúky.“

Je dobre, že v klube považujú sezónu za skúšku, z ktorej sa treba poučiť, aby sa záchranársky scenár neopakoval.

Šott mladší očakáva, že nemôžu byť už len doma bodujúcim mužstvom.

„Treba aj u súperov hrať sebavedomejšie, máme nielen mladých, no aj skúsených hráčov, mali by v každom zápase ukazovať svoje kvality. Do jari sme vstúpili výhrami a bodovali, nemali sme slabý zápas, až na prvý polčas s Giraltovcami. Len škoda prehier v Sabinove či Plavnici po jednom góle, boli to šesťbodové zápasy. Zabrali sme najmä doma a v druhom polčase v Stropkove. Tam sme prehrávali 0:2, no otočili sme na výhru 3:2 a týmto výsledkom sme sa aj zachránili.“

Skromné podmienky

Prezident ŠK Milénium František Šott starší doplnil svojho syna faktami o podmienkach na činnosť klub.
„Firma Schott veľmi pomáha finančne aj pri údržbe a zveľaďovaní štadióna. Aj mesto dáva prostriedky na prevádzku štadióna. No horšie je to s financiami na účasť v súťažiach, či pri získavaní lepších hráčov. Chlapci tu hrajú vo veľmi skromných podmienkach, pracujú a študujú.“

V mládežníckych súťažiach hrajú žiaci v okresnej súťaži a mladší dorastenci v 3. šarišskej lige.

Štatistika

3. liga, skupina Východ

12. Bard. N. Ves 30 11 6 13 37:52 39

Strelci gólov: Humeník a Jančošek po 5, Kiseľ, Pribitný, Macečko, Šott po 4, Bajus 3, Jaš 2, Virgala, Vasiliak, Knap, Sosňák, Soroka, Mihalik po 1.

Najdlhšie v hre bol Jaš 2610 min, Kiseľ 2418, Virgala 2403.