Korzár logo Korzár Prešov
Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Pušovce už onedlho čaká treťoligový krst

Pred pár rokmi ich registrovali maximálne tak súperi, s ktorými sa stretávali v súťažných zápasoch.

(Zdroj: dd)

Pred pár rokmi ich registrovali maximálne tak súperi, s ktorými sa stretávali v súťažných zápasoch o ligové body. Dnes je všetko inak. Pušovský futbal aktuálne zažíva svoj zlatý vek.

PUŠOVCE. Základnými piliermi súčasného úspechu neveľkej obce na severovýchode prešovského okresu sú nielen skúsené a zanietené funkcionárske zázemie, ale i výborný hráčsky káder, prešpikovaný viacerými hráčmi s ligovými skúsenosťami.

Predovšetkým v nižších súťažiach bolo mužstvo majúce vo svojom strede Kišša, Zahradníka, Semana, Nováka, bratov Eliašovcov, gólmana Vaška i mnohých balkánskych futbalistov na čele s ostrostrelcom Andričom, neraz hlavným lákadlom aj pre fanúšikov súperovho tímu.

Takto zložený káder v mnohých prípadoch svojich tabuľkových prenasledovateľov doslova valcoval a zakaždým razantne kráčal v ústrety naplnenia predsezónneho cieľa.

Tri prvenstvá v rade znamenali plynulý prechod zo šiestej najvyššej súťaže v sezóne 2012/13 až do III. ligy, elitnej východoslovenskej súťaže.

Prípravu na treťoligový ročník odštartovali futbalisti TJ Rozvoj domácim turnajom Šafrán Cup. Práve na ňom sa zrodil aj náš rozhovor s Jaroslavom Migašom, predsedom klubu.

V uplynulých dňoch bol pritom, spolu s celým funkcionárskym štábom, v plnej permanencii. Dôkazom ich aktivity je opätovné skrášlenie tamojšieho stánku.

A aj keď do začiatku nového ročníka zostávajú ešte zhruba dva týždne, v Pušovciach sú už teraz všetci v očakávaní ostrej súťažnej premiéry.

Ako ste boli spokojní s úrovňou 2. ročníka futbalového turnaja Šafrán Cup?

„Zo samotného futbalového diania som toho, priznám sa, nevidel až tak veľa, keďže som mal veľa iných povinností. Bol som ale milo prekvapený najmä z výkonu Šarišských Michalian. Kúsky, ktoré v jednotlivých zápasoch predvádzali ich útočiaci hráči, sa museli divákom páčiť. Naše mužstvo sa na tomto turnaji zišlo prakticky prvýkrát od skončenia predošlej sezóny. Na to, v akom zložení sme sa predstavili, to bolo celkom solídne vystúpenie.“

Ako dlho trvali pušovské oslavy historického postupu?

„Uskutočnili sa na dvakrát. Prvýkrát sa tak stalo ešte počas rozbehnutej sezóny, hneď po zápase, v ktorom sa nám definitívne podarilo spečatiť prvenstvo. Po odohratí posledného kola prišlo na rad spoločné posedenie celého mužstva, čo bola v podstate druhá vlna osláv.“

Príprava bude prebiehať až do začiatku augusta, keď je naplánovaný štart nového súťažného ročníka. Na čo sa plánujete predovšetkým zamerať v tomto období? Ako plánujete vyriešiť obsadenie trénerského postu?

„Kormidla sa chopí staronový tréner Tomáš Suslo, ktorý sa vracia k nášmu tímu. Momentálne sme v štádiu hľadania adekvátnych hráčskych posíl. Káder zrejme budeme musieť sčasti prebudovať. V praxi to znamená, že s niektorými hráčmi sa s najväčšou pravdepodobnosťou rozlúčime a na ich miesto by mala, naopak, prísť nová krv.“

Prezradíte konkrétne mená, alebo aspoň smer, ktorým sa plánujete uberať pri získaní potrebných posíl?

„Na úvodnom prípravnom turnaji sa v našom drese predstavilo viacero mladých adeptov zo Srbska, pričom minimálne jeden z nich sa ukazoval veľmi nádejne. Zatiaľ by bolo ale veľmi predčasné robiť v tejto veci akékoľvek uzávery. Uvidíme, čo nám prinesie samotný tréningový proces i jednotlivé prípravné zápasy. V otázke prípadných posíl bude veľa záležať aj od názoru samotného trénera a od toho, akých hráčov si do mužstva napokon vyberie.“

Ako vyzerá situácia okolo Dragana Andriča, najlepšieho klubového strelca uplynulej sezóny?

„Tento hráč nebude momentálne pokračovať v našom klube, keďže i naďalej zostáva v Rakúsku.“

O dva týždne sa sny stanú realitou a naplno zasiahnete do treťoligových bojov. S akými ambíciami hodláte vstúpiť do tejto súťaže?

„Veľmi radi by sme dosahovali také výsledky, ktoré by nám umožňovali pohybovať sa v pokojnom strede tabuľky. To by mohol byť cieľ, na ktorý by sme sa chceli orientovať. Finančné nároky tretej ligy sú totiž oveľa väčšie a budeme mať čo robiť, aby sme naplnili rozpočet v požadovanej miere. Tak, aby stanovené méty boli reálne.“

Pri pohľade na rozpis jednotlivých kôl je zrejmé, že vás čaká premiéra ako hrom. Hneď v prvom kole privítate ambiciózne Lipany. Pre celú obec to bude nepochybne veľký futbalový sviatok.

„Presne tak. Navyše pôjde o atraktívne derby. Lipany sú veľmi silný súper, minulý rok sa v priebehu celej sezóny pohybovali na absolútnej špici tejto súťaže. Nebude to ale len o tomto zápase, napríklad hneď na to máme Humenné, ďalší celok zvučného mena. Prípadný úspech v týchto zápasoch a vydarený štart do sezóny by bol pre nás veľmi dôležitým impulzom, od ktorého by sme sa potom mohli odraziť i v ďalšom priebehu.“

Na záver sa pristavme ešte pri zveľadení vášho štadióna. Súčasťou Šafrán Cupu bolo aj otvorenie nových a zrekonštruovaných častí hlavnej budovy. Podľa vašich slov šlo už o druhú etapu modernizácie týchto priestorov. Ako dlho trvala a čo všetko sa v rámci nej urobilo?

„S celkovou rekonštrukciou sme začali už v januári. Opravou prešla kabína rozhodcov, ku každej šatni boli umiestnené sociálne zariadenia a sprchy a samotná budova dostala úplne iný šat aj zvonku, čo je viditeľné už na prvý pohľad. Veľmi nám pomohli naši sponzori, určitou čiastkou prispel aj Úrad vlády. Verím, že aj toto prispeje k napredovaniu Pušoviec, pretože futbalom žije prakticky celá obec.“

3. liga Východ 2015/16

Vyžrebovanie jesennej časti

1. kolo – 31. 7., 17.30: Stropkov – Moldava, 1. 8., 16:30: Vranov – V. Opátske, Humenné – Snina, 2. 8., 10.30: Krásna – V. Revištia, 16.30: Prešov B – Giraltovce, B. N. Ves – Trebišov, Pušovce – Lipany, Plavnica - Sabinov.

2. kolo – 5. 8., 17.00: V. Revištia – B. N. Ves, Lipany – Trebišov, Snina – Vranov, V. Opátske – Prešov B, Giraltovce – Stropkov, Moldava – Krásna, Pušovce – Plavnica, Sabinov – Humenné.

3. kolo – 8. 8., 16.30: Vranov – Sabinov, Stropkov – V. Opátske, Humenné – Pušovce. 9. 8., 10.30: Krásna – Giraltovce, 16.30: Prešov B – Snina, B. N. Ves – Moldava, TRebišov – V. Revištia , Plavnica – Lipany.

4. kolo – 16. 8., 16.00: Lipany – V. Revištia, Moldava – Trebišov, Giraltovce – B. N. Ves, V. Opátske – Krásna, Snina – Stropkov, Sabinov – Prešov B, Pušovce – Vranov, Plavnica – Humenné.

5. kolo – 23. 8., 16.00: Stropkov – Sabinov, Prešov B – Pušovce, B. N. Ves – V. Opátske, Krásna – Snina, V. Revištia – Moldava, Trebišov – Giraltovce, Humenné – Lipany, Vranov – Plavnica.

6. kolo – 30. 8., 16.00: Giraltovce – V. Revištia, Lipany – Moldava, Snina – B. N. Ves, V. Opátske – Trebišov, Pušovce – Stropkov, Sabinov – Krásna, Humenné – Vranov, Plavnica - Prešov B.

7. kolo – 6. 9., 15.30: V. Revištia – V. Opátske, Moldava – Giraltovce, B. N. Ves – Sabinov, Trebišov – Snina, Stropkov – Plavnica, Krásna – Pušovce, Prešov B – Humenné, Vranov – Lipany.

8. kolo – 13. 9., 15.30: Lipany – Giraltovce, V. Opátske – Moldava, Humenné – Stropkov, Vranov – Prešov B, Pušovce – B. N. Ves, Plavnica – Krásna, Snina – V. Revištia, Sabinov – Trebišov.

9. kolo – 20. 9., 15.00: Giraltovce – V. Opátske, Moldava – Snina, V. Revištia – Sabinov, Trebšov – Pušovce, B. N. Ves – Plavnica, Krásna – Humenné, Prešov B – Lipany, Stropkov – Vranov.

10. kolo – 27. 9., 15.00: Snina – Giraltovce, Lipany – V. Opátske, Prešov B – Stropkov, Vranov – Krásna, Humenné – B. N. Ves, Plavnica – Trebišov, Pušovce – V. Revištia, Sabinov – Moldava.

11. kolo – 4. 10., 14.30: Giraltovce – Sabinov, V. Opátske – Snina, B. N. Ves – Vranov, Trebišov – Humenné, V. Revištia – Plavnica, Moldava – Pušovce, Krásna – Prešov B, Stropkov – Lipany.

12. kolo – 11. 10., 14.30: Lipany – Snina, Sabinov – V. Opátske, Prešov B – B. N. Ves, Stropkov – Krásna, Pušovce – Giraltovce, Plavnica – Moldava, Humenné – V. Revištia, Vranov – Trebišov.

13. kolo – 18. 10., 14.00: Snina – Sabinov, V. Opátske – Pušovce, V. Revištia – Vranov, Trebišov – Prešov B, Giraltovcve – Plavnica, Moldava – Humenné, Krásna – Lipany, B. N. Ves – Stropkov.

14. kolo – 25. 10., 14.00: Pušovce – Snina, Lipany – Sabinov, Krásna – B. N. Ves, Stropkov – Tebišov, Humenné – Giraltovce, Plavnica – V. Opátske, Prešov B – V. Revištia, Vranov – Moldava.

15. kolo – 1. 11., 13.30: V. Opátske – Humenné, Giraltovce – Vranov, Moldava – Prešov B, Trebišov – Krásna, V. Revištia – Stropkov, B. N. Ves – Lipany, Sabinov – Pušovce, Snina – Plavnica.

Na jeseň naplánované aj 16. kolo (8. 11., opačné dvojice ako v prvom kole).

Zmeny termínov a začiatkov stretnutí sú vyhradené.

Neprehliadnite tiež

Pozemky napojili načierno. Raši tam cvičí

Mesto umožnilo, aby sa popri jeho stavbe budovalo bez papierov. Ešte aj zavádzalo.

V Košiciach na výročie okupácie strhávali kosáky na pamätníku

Prípad už vyšetruje polícia. Lorenz strach nemá.

Poslanec Trnka: Župa môže prísť o takmer poldruha milióna eur

Kraj predá sídlo Romathanu. Divadlo dostane nový priestor.

Vysokoškoláci vdýchli nový život kostolíku v Henckovciach

Chcú ho využívať ako informačný bod a múzeum na Gotickej ceste.

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.

Najčítanejšie na Prešov Korzár


Inzercia - Tlačové správy


 1. Od septembra opäť po starom
 2. Mama taxi: Koľko najazdí rodič mesačne kvôli svojim deťom?
 3. ENERGOFÓRUM® 2017 spojí elektrinu a plyn pod jednu strechu
 4. Získajte prístup k zamknutým článkom už o niekoľko sekúnd
 5. Návod, ako si s kreditkou užijete dovolenku a ešte aj ušetríte
 6. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole
 7. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku
 8. TAURIS výrobky na gril potešia gurmánov aj maškrtníkov
 9. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov
 10. Problémy s počatím? Čo vás čaká na ceste za dvomi čiarkami
 1. Mama taxi: Koľko najazdí rodič mesačne kvôli svojim deťom?
 2. Od septembra opäť po starom
 3. Máte doma retro kúsky spojené s pivom Šariš?
 4. Študenti stredných a vysokých škôl môžu získať na účet 1000€
 5. ENERGOFÓRUM® 2017 spojí elektrinu a plyn pod jednu strechu
 6. 100 %-nú hypotéku môžete dostať aj na mestský apartmán
 7. Business Smartphones Connected to Public Wi-Fi Can Be in Danger
 8. Získajte prístup k zamknutým článkom už o niekoľko sekúnd
 9. Poslanec Borguľa žiada o uvoľnenie parkoviska pre rezidentov
 10. OMV sa postará o pitný režim, bude rozdávať vodu
 1. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov 6 246
 2. Získajte prístup k zamknutým článkom už o niekoľko sekúnd 3 378
 3. Ako sme jazdili v socializme 1 856
 4. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku 1 783
 5. Návod, ako si s kreditkou užijete dovolenku a ešte aj ušetríte 1 478
 6. Očarujúca Srí Lanka: malý ostrov plný prekvapení 1 329
 7. Lety do exotiky už aj z Bratislavy 1 260
 8. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole 1 250
 9. Problémy s počatím? Čo vás čaká na ceste za dvomi čiarkami 1 177
 10. Leto nekončí! 853

Už ste čítali?

Domov Najnovšie Najčítanejšie Desktop