Partizán skúša ďalších do kádra

V príprave s Vranovom sa Bardejovčanom darilo.
V príprave s Vranovom sa Bardejovčanom darilo. (Autor: pc)
Sportnet|15. júl 2015 o 00:00

V druhom prípravnom zápase si Partizán Bardejov ľahko poradil s MFK Vranov n/T po výsledku 5:1.

V druhom prípravnom zápase si Partizán Bardejov ľahko poradil s MFK Vranov n/T (3. liga) po výsledku 5:1. V domácom druholigovom tíme dostali príležitosť ďalší futbalisti, no popri skúsených viac zaujali mladé talenty.

BARDEJOV. Domáci vystriedali takmer dve zostavy, v náročnej tréningovej záťaži museli hráči ukázať tak úroveň individuálnych činností, ako aj schopnosti do kombinácie.

Ďalší na skúške

Kormidelník Partizána Jozef Kukulský dal príležitosť nielen mladým odchovancom, no aj ďalším z regiónu.

„Popik a Harvila sú odchovanci Humenného a Vansa hral za Košice B, ešte dostanú príležitosť a potom uvidíme. V úvodnej časti chýbal J. Záptoka, v strede Kuhajdík, Vansa a Popik boli noví, v stredovej formácii máme dosť hráčov. Chceli sme vyskúšať atak na loptu, hrať nátlakovo smerom kolmo vpred. Darilo sa nám, vedeli sme, že súper nebude stačiť nášmu nasadeniu. Po prestávke naši mladí mali dobrý pohyb, vytvárali si šance. Pohrozil som hráčovi, ktorý poslal loptu do obrany, keď si povieme, že hráme dopredu, tak sa musí snažiť, veď nebol pod tlakom. Aby bolo čim menej činnosti aj do šírky, je potrebné získať väčšie sebavedomie u každého. Potom budú aj šance, ktoré mali Kolibab, Belunek i Kačmár.“

Vystúpenie každého za polčas malo byť podľa Kukulského na hranici možností, káder je v náročnej príprave.

„Máme za sebou štrnásť tréningov, v tej horúčave sa snažíme, ako sa dá, no v zápase chlapci ukázali dobrý pohyb, lopta išla od nohy. Za 45 minút mali hrať na doraz.“

Fakty z prípravy

Bardejov – Vranov n/T 5:1 (3:0)

Góly: Kolibab 2, Andraščík, Milunovič, Palša – Hreha.

Partizán 1.polčas: Kostár – Kica, Staš, Andraščík, Palša, Kuhajdík, Grohoľ, Ivanko-Macej, Milunovič, Vansa, Popik. 2.polčas: Gmitter – Gruca, Ľalík, Berežný, Pyda, Kolibab, Belunek, Jacko, Harvila, Berecký, Kačmár.

V stredu 15. 7. o 17. hod. Tatran Prešov – Partizán a v sobotu 18. 7. o 19.30 Hutnik Krakov(PL) – Partizán.