Korzár logo Korzár Prešov
Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda
Pridajte si svoje mesto

Po nevydarenej sezóne chce Dlhá Lúka skončiť do piateho miesta

S uplynulou sezónou v piatoligovom futbalovom klube TJ Slovan Bardejov – Dlhá Lúka spokojnosť nevládne.

(Zdroj: Jozef Mačejovský)

S uplynulou sezónou v piatoligovom futbalovom klube TJ Slovan Bardejov – Dlhá Lúka spokojnosť nevládne, mužstvu nevyšlo viacero zápasov, celok okupoval spodné priečky tabuľky. Hráči o udržanie sa v lige bojovali až do posledného kola, napokon sa zachránili.

BARDEJOV. Futbalisti i realizačný tím si takýto ročník nepredstavovali, po dvoch piatych miestach (sezóna 2012/2013 a 2013/2014) chceli aspoň takúto priečku vybojovať aj do tretice.

Konečné jedenáste miesto neuspokojuje, aj keď na piaty Veľký Šariš stratil klub iba štyri body.
„Keď sme ako nováčik postúpili do tejto súťaže, skončili sme na piatom mieste, aj minulý rok, tak sme aj túto

sezónu chceli takýto výsledok. Nakoniec sme mali veľké problémy so záchranou. Myslím si, že sme mali veľa zranených hráčov, niektorí chlapci odišli za prácou. Sklamané bolo nielen vedenie, ale aj samotní hráči,“ informoval o cieľoch i o konečnom výsledku podpredseda klubu a asistent trénera Branislav Havran.

Zlom po prehre s Gerlachovom

Podľa jeho slov mal klub zimnú prípravu veľmi dobrú, takisto aj prípravné zápasy. V zimnej prestávke celok posilnili z Bardejova bratia Marek a Matúš Vilčekovci, ktorí boli pre mužstvo prínosom.

„Zlom nastal, keď sme prehrali v Gerlachove 0:1, potom to bolo od zápasu k zápasu horšie a horšie. Ďalší zlom prišiel v 18. kole, keď sme doma prehrali s Uzovcami 1:3 a po prvom polčase sme vyhrávali. Následne v ďalšom domácom zápase sme podľahli Kľušovu 0:2, bol to strašne slabý výkon a po tejto prehre sme si všetci uvedomili, že takto ďalej ísť nemôžeme, keď chceme piatu ligu zachrániť. Chlapcom som povedal, že pokiaľ do toho nedajú bojovnosť a srdce, zápasy nemôžeme vyhrávať. Zdôraznil som im, že futbal hrať vedia. Hráči si to zobrali k srdcu a v posledných stretnutiach to už aj bolo vidno. Síce sme remizovali v Malom Šariši 1:1, vyrovnávajúci gól sme dostali v poslednej minúte, no potom sme najdôležitejší zápas zvládli, porazili sme Šarišské Michaľany a zachránili sme sa.“

Potrebujú skúsenosti a odolnosť

V jarnej časti po mnohých stretnutiach šla psychika hráčov dole. Uvedomuje si to aj B. Havran a vysvetľuje, prečo to tak bolo. „Máme veľa mladých. Sú to dobrí hráči, no nedokázali do toho dať všetko, psychika robila veľa. Myslím si však, že to bude v novej sezóne ponaučenie a budeme to zvládať.“

Klub pracuje v prevažnej väčšine so svojimi odchovancami, jadro kádra tvoria mladí hráči.

„Skúsenejších hráčov chceme v tíme dvoch – troch, maximálne štyroch. V obrane sme mali skúseného Mariana Drugu, v zálohe Mira Bučka a v útoku bol Marian Jurčišin.“

S Čobejom v bráne

V jarnej časti zaujal v bráne tréner a skúsený gólman Juraj Čobej.

„Z ničoho nič nám odišiel brankár Martin Grobár, povedal, že končí, že nič nebude robiť zadarmo. Futbalovo mohol napredovať, v Bardejove sa mu začal venovať aj Čobej, išiel výkonom hore a asi mu to ublížilo, myslel si, že má na viac. V našom tíme je vítaný, no osobne za nikým nebudem chodiť. Poďakovanie patrí aj Čobejovi, že sa do bránky postavil, predsa je to skúsený brankár, trénuje A–mužstvo, venuje sa aj dorastu.“

Práve Čobej svojou robustnou postavou, netuctovým osudom i úspechmi, ktoré dosiahol v Lige majstrov, pútal pozornosť na piatoligových ihriskách a niekedy to bola pre Dlhú Lúku aj nevýhoda.

Objasňuje B. Havran: „Odchytal v Petržalke Ligu majstrov, mužstvá mali pred Jurajom rešpekt, je to brankár, ktorý niečo odchytal. Útočníci si dávali pozornosť a chceli sa vytiahnuť.“

Všetkým v klube po poslednom zápase padol kameň zo srdca, keď sa zachránili.

„Niekedy je záchrana viac ako postup. Do novej sezóny chceme ísť s odhodlaním a s takým srdcom, aké sme predviedli v posledných zápasoch,“ dodal podpredseda klubu.

Štartujú u nováčika

Letná príprava v Dlhej Lúke odštartovala 7. júla, mužstvo vedie Juraj Čobej, ktorý bude hlavným trénerom aj v nadchádzajúcom ročníku.

Muži trénujú s dorastom, generálka na ligu je naplánovaná na 2. augusta, súperom bude Dubinné. Cieľom v novej sezóne bude umiestnenie do piateho miesta.

Tím by sa mal doplniť, no mená v klube ešte prezrádzať nechcú. V prvom kole sa Dlhá Lúka predstaví na horúcej pôde, cestuje k nováčikovi do Koprivnice.

Program futbalovej jesene 2015/16

5. LIGA ŠARIŠSKÁ

1. kolo – 9. 8., 16.30: Ražňany – M. Šariš, Koprivnica – Dlhá Lúka, Chmiňany – St. Ľubovňa, Gaboltov – Gerlachov, Demjata – Záhradné, Šiba – Čirč, Uzovce – V. Šariš.

2. kolo – 16. 8., 16.00: Čirč – Demjata, V. Šariš – Šiba, M. Šariš – Uzovce, Koprivnica – Ražňany, Záhradné – Gaboltov, Gerlachov – Chmiňany, Dlhá Lúka – St. Ľubovňa.

3. kolo – 23. 8., 16.00: Ražňany – Dlhá Lúka, Uzovce – Koprivnica, Šiba – M. Šariš, Demjata – V. Šariš, Gaboltov – Čirč, Chmiňany – Záhradné, St. Ľubovňa – Gerlachov.

4. kolo – 30. 8., 16.00: Ražňany – Uzovce, Koprivnica – Šiba, Záhradné – St. Ľubovňa, Čirč – Chmiňany, V. Šariš - Gaboltov, M. Šariš - Demjata, Dlhá Lúka – Gerlachov.

5. kolo – 6. 9., 15.30: Gaboltov – M. Šariš, Demajta – Koprivnica, St. Ľubovňa – Čirč, Chmiňany – V. Šariš, Šiba – Ražňany, Uzovce – Dlhá Lúka, Gerlachov, Záhradné.

6. kolo – 13. 9., 15.30: Koprivnica – Gaboltov, M. Šariš – Chmiňany, Uzovce – Šiba, Ražňany – Demjata, Dlhá Lúka – Záhradné, V. Šariš – St. Ľubovňa, Čirč – Gerlachov.

7. kolo – 20. 9., 15.00: Demjata – Uzovce, Šiba – Dlhá Lúka, Chmiňany – Koprivnica, Gaboltov – Ražňany, Gerlachov – V. Šariš, St. Ľubovňa – M. Šariš, Záhradné - Čirč.

8. kolo – 27. 9., 15.00: M. Šariš – Gerlachov, V. Šariš – Záhradné, Ražňany – Chmiňany, Koprivnica – St. Ľubovňa, Šiba – Demjata, Uzovce – Gaboltov, Dlhá Lúka – Čirč.

9. kolo – 4. 10., 14.30: Gaboltov – Šiba, Demjata – Dlhá Lúka, Chmiňany – Uzovce, St. Ľubovňa – Ražňany, Gerlachov – Koprivnica, Záhradné – M. Šariš, Čirč – V. Šariš.

10. kolo – 11. 10., 14.30: Ražňany – Gerlachov, Uzovce – St. Ľubovňa, Šiba – Chmiňany, Demjata – Gaboltov, Dlhá Lúka – V. Šariš, M. Šariš – Čirč, Koprivnica – Záhradné.

11. kolo – 18. 10., 14.00: Gaboltov – Dlhá Lúka, Chmiňany – Demjata, St. Ľubovňa – Šiba, Gerlachov – Uzovce, V. Šariš – M. Šariš, Čirč – Koprivnica, Záhradné – Ražňany.

12. kolo – 25. 10., 14.00: Gaboltov – Chmiňany, Demjata – St. Ľubovňa, Dlhá Lúka – M. Šariš, Šiba – Gerlachov, Uzovce – Záhradné, Ražňany – Čirč, Koprivnica – V. Šariš.

13. kolo – 1. 11., 13.30: St. Ľubovňa – Gaboltov, Chmiňany – Dlhá Lúka, V. Šariš – Ražňany, Čirč – Uzovce, Záhradné – Šiba, Gerlachov – Demjata, M. Šariš – Koprivnica.

Na jeseň je naplánované aj 14. kolo (8. 11, 13.30), stretnú sa opačné dvojice z 1. kola

Termíny stretnutí sú v úradnom hracom čase, zmeny sú vyhradené.

Neprehliadnite tiež

Pašku mal CT protest traumatizovať. Žaluje politikov, pýta si peniaze

Tvrdí, že protestujúci pod jeho oknami hrubo narušili súkromie jeho rodiny.

Ladislav Ščurko už chodiť k psychiatričke nemusí

Hokejista sa vrátil na súd, ktorý ho kedysi poslal za vraždu za mreže.

Zimnú údržbu KVP rozdelilo, zákazku dostali dve firmy

Medzi dodávateľmi je aj firma, pre ktorú je mestská časť v hľadáčiku polície.

Podjazd košickom pri katastri skúmajú, čaká sa na posudky

Roky zanedbaný a nefunkčný podchod by mali zrekonštruovať.

Hlavné správy zo Sme.sk

KOMENTÁRE

SME vás prevedie cez štvrťstoročie

Významné dni si pamätáme aj cez vlastné príbehy. Rozmýšľame, kde sme boli v 1989, komu sme v 1993 tlieskali a čoho sme sa v 1995 báli.

DOMOV

Dobré ráno: Privítajte nových pánov, singularita je tu

O nových pokrokoch vo vývoji umelej inteligencie.

KOMENTÁRE

Mobilizácia Smeru. Kto ďalej dohodí kameňom

Kamene ako najlepšia formu sebaobrany.

Najčítanejšie na Prešov Korzár


Inzercia - Tlačové správy


 1. Projekt Zig Zag dokázal, že Slováci túžia po zaujímavom bývaní
 2. Kam chodí Gordulič na vtipy? Ako sa rodí Grape? Zisti to sám
 3. Hyundai Kona prekvapí výbavou aj dizajnom
 4. Top First moment dovolenky na leto 2018
 5. Na tohtoročných trhoch pred Auparkom vystúpi aj Katka Koščová
 6. Elektronizácia verejnej správy? V Nemecku je rozhodnuté
 7. Toto sú najlepší umelci za uplynulý rok
 8. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 7,25 % p.a.
 9. Reportáž: Jaternice a klobásy pred jedením netreba šúpať
 10. Slováci triedia lepšie
 1. Projekt Zig Zag dokázal, že Slováci túžia po zaujímavom bývaní
 2. Kam chodí Gordulič na vtipy? Ako sa rodí Grape? Zisti to sám
 3. Riešenia pre hnedú planétu
 4. Veľtrh vzdelávania v Srbsku
 5. Exkurzia študijných programov AKP a PSA SvF STU v Bratislave
 6. Top First moment dovolenky na leto 2018
 7. Hyundai Kona prekvapí výbavou aj dizajnom
 8. Na tohtoročných trhoch pred Auparkom vystúpi aj Katka Koščová
 9. Elektronizácia verejnej správy? V Nemecku je rozhodnuté
 10. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 7,25 % p.a.
 1. Top First moment dovolenky na leto 2018 18 879
 2. Reportáž: Jaternice a klobásy pred jedením netreba šúpať 6 927
 3. Hyundai Kona prekvapí výbavou aj dizajnom 5 966
 4. Ako pôjdu vlaky po novom? Mení sa cestovný poriadok 3 143
 5. Toto sú najlepší umelci za uplynulý rok 2 465
 6. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 7,25 % p.a. 1 965
 7. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€ 1 964
 8. Elektronizácia verejnej správy? V Nemecku je rozhodnuté 1 730
 9. Na tohtoročných trhoch pred Auparkom vystúpi aj Katka Koščová 1 602
 10. Slováci triedia lepšie 1 209

Už ste čítali?

Domov Najnovšie Najčítanejšie Desktop