Vyšné Opátske predviedlo vo Vranove exkluzívnu defenzívu

Úspešná premiéra. Prvý majstrovský zápas v novom ročníku futbalisti V. Opátskeho zvládli. (Autor: Imrich Makó)
Sportnet|3. aug 2015 o 00:00

Vo Vranove im tri body vyniesla výborná defenzíva a premenená tutovka zo záveru prvého polčasu.

V. Opátske vstúpilo do sezóny víťazne.

VRANOV. MFK Vranov sa pred novou sezónou vydal cestou budovania nového tímu postaveného na vlastných odchovancoch a mladých perspektívnych hráčoch.

Súboj s TJ FK Vyšné Opátske bol pre zverencov trénera B. Petra prvý ostrý test, v ktorom svojmu súperovi podľahli 0:1.

Ofenzívne rezervy

Napriek prehre Vranovčania nezlyhali. V ich radoch nechýbala vnútorná energia, z hráčov sálalo sústredenie a odhodlanie, no rozdielové z pohľadu konečného výsledku boli skúsenosti na strane V. Opátskeho.

Hoci domáci ukázali niekoľko individuálnych zábleskov, na rozpletanie kompaktných obranných radov súpera to nestačilo.

Duel s minimom šancí nakoniec rozhodol moment, keď J. Dvorjak neupratal nakopnutú loptu do bezpečia a G. Kocsis z uhla prestrelil E. Makóa.

„Mužstvo sme pripravovali na dobrého súpera, ktorý bude držať loptu. Zároveň sme v tomto teple zvolili skôr defenzívnejší spôsob, čo nám dlhú dobu vychádzalo. O to viac mrzí individuálna chyba pred prvým gólom, lebo súper si v prvom polčase nevytvoril žiadnu šancu, kým my sme sa ocitli v dvoch situáciách, po ktorých sme mohli ísť do vedenia. Vo futbale sa však chyby stávajú a dostať gól neznamená koniec sveta... V druhom polčase podali chlapci bojovný a statočný výkon. Nemám im čo vyčítať, lebo odovzdali všetko, čo v nich bolo, ale tento súboj nám ukázal, že musíme popracovať na finálnej fáze smerom dopredu, kde nám proti tomuto súperovi chýbala potrebná kvalita. V kádri však máme mladých chlapcov, ktorí niektoré momenty riešili uponáhľane, preto budeme potrebovať čas na to, aby sme tieto rezervy postupne odstránili,“ konštatoval tréner MFK Vranov Bartolomej Petro.

Dokonalá defenzíva

V. Opátske hralo zodpovedne, efektívne a kompaktne. Hráči sa trpezlivo držali taktických pokynov a nenechali sa strhnúť k ofenzívnym pretekom.

Keďže defenzívne úlohy si splnili na výbornú, mladý domáci kolektív mal ťažkú úlohu, s ktorou si v konečnom účtovaní neporadil.

Hostia si vypracovali dve tutovky, po jednej v každom polčase a práve jedna z nich im zabezpečila, že si domov viezli víťazstvo s pridanou motivačnou hodnotou.

„Dali sme o jeden gól viac, plus sme mali ešte jednu vyloženú príležitosť, preto si myslím, že sme vyhrali zaslúžene. Domáci sa síce pokúšali preraziť, ale vzadu sme pracovali spoľahlivo a všetky pokusy sme ustáli bez ujmy. Bol to prvý majstrovský zápas v novom ročníku, z toho dôvodu som mal napr. trošku obavu, či budeme vládať, no zvládli sme to. Som rád, že sme do sezóny vstúpili víťazne a u chlapcov by som ocenil, že zodpovedne plnili taktické pokyny, ktoré som im dal. Menšie chybičky, ktorých sme sa dopustili, si ešte rozoberieme, ale celkovo som spokojný,“ hodnotil tréner TJ FK V. Opátske Karol Kisel.

Domov»Sportnet na východe»Vyšné Opátske predviedlo vo Vranove exkluzívnu defenzívu