V šarišskom derby sa rozhodlo už do polčasu

(Autor: viza)
Sportnet|5. aug 2015 o 00:00

V nedeľňajšom úvodnom zápase 3. ligy prehrali juniori 1. FC Tatran Prešov s Giraltovcami 2:3.

PREŠOV. Hlavne v prvom polčase mal súboj zaujímavý priebeh a videli sme v ňom úrodu gólov.

Hostia dali rýchlo gól, prešovská omladina sa nepoddala a gólmi Lukáša Hrušku otočila vývoj stretnutia vo svoj prospech.

Záver prvej časti zápasu však patril Giraltovciam, ktoré dvoma gólmi rozhodli o zisku troch bodov. Hráči Slovana tak dali pekný darček svojmu trénerovi Vladimírovi Rusnákovi k 65. narodeninám.

Chýbala súhra

Tréner prešovských juniorov je v novej sezóne Stanislav Baran.

„Prvýkrát sme hrali v tejto zostave. Bolo vidieť, že hráčom chýbala súhra a zatiaľ aj potrebná kvalita. V kádri je obmena, je v ňom viacero dorastencov. Škoda, že sme rýchlo dostali gól. Dokázali sme sa však z toho dostať, otočili sme stav v náš prospech. Žiaľ, potom sme nezvládli situácie súpera, po ktorých sme inkasovali. V druhom polčase, aj keď sme v ňom mali hernú prevahu, nás hostia umnou taktikou i zdržiavaním hry nepustili do tempa. Juniorský tím je v tréningovom procese spolu s družstvom do devätnásť rokov. V juniorke budú dostávať príležitosť dorastenci, ktorí tak budú v ťažkých dueloch získavať potrebné skúsenosti,“ zvýraznil nový lodivod prešovských treťoligistov.

„V zápase sme išli za víťazstvom,“ povedal nám strelec dvoch prešovských gólov Lukáš Hruška.

„Dokázali sme otočiť výsledok, škoda gólov, ktoré sme dostali v závere prvého polčasu - z penalty a po štandardnej situácii. Góly ma tešia, škoda, že sme v tomto stretnutí nebodovali. Trochu nám chýbala súhra, dorastenci zbierajú skúsenosti.“

Spokojný Rusnák

„Prvý polčas mal kvalitnú úroveň, padlo v ňom päť gólov a boli i šance, hrali sme veľmi dobre,“ poznamenal tréner MFK Slovan Giraltovce Vladimír Rusnák.

„V druhom polčase sme sa viac zamerali na defenzívu, súpera sme pustili len do jednej, dvoch šancí. V ofenzíve nám už chýbali sily. Výhra je pre nás cenná, lebo juniori Tatrana môžu v súťaži zdolať každé mužstvo. Máme dobrých futbalistov, tvoria dobrú partiu. Keďže mnohí pracujú, trénujeme až o pol siedmej večer. V klube máme vytvorené veľmi solídne podmienky.“

Prešov jun. - Giraltovce 2:3 (2:3)

Góly: 14. a 34. L. Hruška - 3. Vojta, 41. Digoň z 11 m, 45. Kuriplach, ŽK: Luberda. Pred 100 divákmi rozhodoval Tabaka.

1. FC Tatran Prešov jun.: Barát - R. Šimko, Luberda, D. Lukáč, Novotný (46. Hreha) - Kraľovič, Kovalčík - Benes, Mikluš (80. Adamčík), Andrejko (61. Bujňák) - L. Hruška,

Giraltovce: Jurč - Roba (46. Tyč, 90.+ Lechman), Tomko, Vojta, Kočiš - Fiľakovský - Digoň, Čabala, Verčimák, Kuriplach (61. Gdovin) - Pankuch.