Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Bardejovské futbalistky zvládli domáce premiéry

Prvoligové futbalistky Bardejova v rámci druhého kola najvyššej súťaže privítali nováčika z Myjavy.

(Zdroj: Jozef Mačejovský)

Prvoligové futbalistky Partizána Bardejov v sobotu v rámci druhého kola najvyššej súťaže privítali na ihrisku v Bardejovskej Novej Vsi nováčika z Myjavy.

BARDEJOV. Ženy v prvom kole vyhrali v Nitre 2:0 a nič iné ako výhru si nepripúšťali.

Už po štvrťhodine sa domáce ujali vedenia, v 23. minúte pridali druhý gól, no sedem minút pred polčasom hostky z penalty znížili. Bardejovčanky opäť nastrelili tyčky, no lopta do siete nechcela.

Zlom nastal v 69. minúte, keď Mikolajová pridala tretí gól, Myjavčanky odišli kondične a v závere sa ešte Bardejovčanky presadili dvakrát. Mikolajová zaznamenala hetrik.

Domáci kormidelník Jozef Matej ml. chcel využiť horúce počasie. „Kondične sme na tom boli veľmi dobre a súper odpadol v 60. minúte. Škoda, že sme nepremenili v prvom polčase šance, opäť sme trafili dvakrát konštrukciu brány, mohlo byť rozhodnuté už v prvom polčase. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene, ukázali sme kvalitu najmä v krídelných priestoroch. V istých úsekoch hry sme zbytočne strácali lopty, ktoré súper získal zadarmo. Na tom musíme ešte popracovať v tréningovom procese.“

Pred zápasom poďakovali funkcionári Partizána za dlhoročnú prácu trénerovi Jozefovi Matejovi, ktorý sa pred sezónou rozlúčil s aktívnou činnosťou. Zľava Marek Kukulský - šp. riaditeľ, Peter Petruš- prezident klubu, Jozef Matej, František Kuľka - koordinátor ženského futbalu. Jozef Matej bol trénerom žien od vzniku ženského družstva až do koca sezóny 2014-15, predtým vyše 30 rokov pri mládeži Partizána. Foto: Peter Cingeľ

Aj juniorky dominovali

Po ženách sa na ihrisku predstavili juniorky, tie svoje súperky nepostili takmer k ničomu a zaslúžene vyhrali vysoko 6:0. Bardejovčanky aj v tomto zápase ukázali, že patria k špičke na Slovensku.

„Počas celého zápasu sme kontrolovali hru, strelecky sa nám darilo a vyhrali sme zaslúžene,“ povedal tréner J. Matej.