Tridsiatnik Andraščík oslavoval gólom

Vladimír Andraščík v súboji o loptu.
Vladimír Andraščík v súboji o loptu. (Autor: pc)
Sportnet|8. sep 2015 o 17:53

Partizán Bardejov na trávniku Zvolena vyhral 2:1. V tabuľke 2. ligy je na štvrtom mieste.

Po strate dvoch bodov za remízu v derby s Prešovom sa hráči Partizána Bardejov predstavili v lepšom svetle na trávniku Zvolena, kde vyhrali po výsledku 2:1, čo ma hodnotu troch bodov. V tabuľke 2. ligy sú na štvrtom mieste, len o bod za vedúcim triom klubov.

ZVOLEN. Už tradične začali Šarišania aktívne a mali aj dobré príležitosti, lenže brankár Zvolena Jenčo bol domácou oporou.

Podstatne viac sa hralo pred jeho pokutovým územím, o zakončenie sa snažil najmä Gruca, mieril aj do brvna, no domáci aj so šťastím udržiavali čisté konto.

Príležitosť v bráne Partizána dostal Gmitter, na jeho bránu však putovalo minimum lôpt, keďže obrana bola kompaktná a pomáhala aj útoku.

V závere polčasu dobrú útočnú kombináciu Milunoviča zakončil Andraščík a jeho strela sa od žrde odrazila do brány, v 41. min. bolo 0:1.

Na penaltu prišla gólová odpoveď

Do druhého polčasu poslali domáci čerstvých hráčov, no stačilo to akurát na prísne nariadený pokutový kop, z bieleho bodu Kamendy vyrovnával na 1:1 v 47. minúte.

Viditeľne viac kvality bolo na kopačkách hostí, v 63. min. si prvý ligový gól v drese Partizána pripísal Ivanko Macej a dostal Šarišanov do vedenia, v strede ihriska opäť zaujal dobrým pohybom Gagnon.

Zvolenčania sa len sporadicky sa dostávali na polovicu hostí, nedokázali si vypracovať pozíciu na zakončenia. Po štandardkách mohli inkasovať aj ďalší gól, najväčšia príležitosť pred Jenčom bola po rohovom kope. V záverečnej časti príležitosť dostali ďalší mladí hráči Pyda i Belunek.

Kapitánom Andraščík

Bardejovčanom chýbali pre ochorenia obrancovia Palša i Sipľák a tvorca hry Kuhajdík.

Kapitánsku pásku dostal najstarší Vladimír Andraščík, ten 3. septembra oslávil tridsiate narodeniny a bola to pre neho viac ako pozornosť.

„Vydaril sa nám záver polčasu, Marko Milunovič mi dal peknú loptu, ja som si nabehol a dobre som to trafil. No od začiatku nám išla hra po čiarach, boli šance, Gruca trafil brvno. Gól do šatne bol dobrý na upokojenie i povzbudenie. Len škoda, že sme nedali ešte dva, tri ďalšie.“

Pokutový kop

Aktéri zápasu sa ešte ani poriadne nerozostavili po zmene strán na ihrisku a domáci si už položili loptu na pokutový kop.

„Náš brankár Gmitter vyrážal loptu a išiel po nej, podobne aj domáci hráč a po kontakte rozhodca zapískal penaltu. Podľa mňa to bolo sporné, hneď v úvode polčasu, no na priebehu hry to veľa nezmenilo. Takých desať minút sme sa potrebovali zorientovať, ale potom sme už pokračovali v našej nátlakovej hre. Prišli tri, štyri vydarené akcie a Macej dokázal presne zakončiť. Som rád, že sme to zvládli,“ netajil spokojnosť Andraščík.

Zvolen – Bardejov 1:2 (0:1)

Góly: 49. Kamendy (11 m) – 42. Andraščík, 63. Ivanko Macej. Pred 350 divákmi rozhodoval Prešinský. ŽK: Kačala, Očenáš, Kamenec, Daško – Kica, Gagnon, Ivanko Macej.

BARDEJOV: Gmitter – Jacko, Grohoľ, Nemergut, Kica, Gruca, Gagnon (79. Pyda), Staš, Ivanko Macej (84. Belunek), Andraščík, Milunovič (90. Kolibab).