Utorok, 20. február, 2018 | Meniny má Lívia

Po derby Bardejov - VSS sú Šarišania lídrom

V stretnutí dvojice z čela tabuľky skupiny Východ Partizán Bardejov vyhral nad VSS Košice 1:0 a je v čele tabuľky.

Líder súťaže padol v Bardejove. Košičania uvoľnili miesto na čele tabuľky Partizánu.(Zdroj: Peter Cingeľ)

Predĺžené 8. kolo druhej futbalovej ligy sa skončilo v stredu podvečer, v stretnutí dvojice z čela tabuľky skupiny Východ Partizán Bardejov vyhral nad VSS Košice 1:0 a je v čele tabuľky.

BARDEJOV. Posledný futbalový zápas pred rekonštrukciou štadióna bez atletickej dráhy mal dva rozdielne polčasy.

Oba tímy sa snažili presadiť pri čiarach, no keďže to čakali, nič užitočného sa pred bránou nezrodilo. Strelu domáceho Grucu hostia zblokovali, no Dordevič si neporadil s brankárom Partizána Gmitterom.

Aktívnejší Šarišania v strede poľa získavali lopty a vyplatilo sa. V 20. min. Milunovič váhal so strelou, no keď sa lopta vrátila pred bránu, brankár VSS Pernecký nezvládol situáciu, podbehol, a domáci Macej zblízka šikovne poslal loptu do siete.

Hosťujúci Horodník mal aj po prestávke strelecké pokusy, no aj jeho spoluhráči v útoku lenivo pristupovali ku koncovke.

Aj keď pridali na dôraze a Pernecký odčinil chybu za gól pri nájazde Grucu v 54. min., bravúrne zlikvidoval jeho lobovaný pokus, jeho spoluhráči sa topili v množstve prihrávok či nerozhodností vo finálnych činnostiach.

Chýbali sily na oboch stranách a pribúdali nepresnosti, domáci usilovali o výhru, no Viazanko príležitosť na vyrovnanie nevyužil, len škoda, že domáci Milunovič i Gagnon si v koncovke nevedia radiť.

Tréneri po zápase

Marek Kukulský, tréner Partizána Bardejov: „Vedeli sme, čo nás čaká, stretli sa dva rovnaké tímy, ktoré hrajú kombinačne cez čiary. Po vyrovnanom zápase sme boli šťastnejší, zápas sme vydreli a na starom ihrisku pred rekonštrukciou sme sa chceli rozlúčiť víťazstvom. Hostia v závere mali viac z hry, no po zranení nám chýbal Grohoľ, našej hre už chýbala myšlienka smerom do útoku. Možno sme neboli lepší o gól, ale len o pol gólu. V druhom zápase po sebe sme nedostali gól. Ladislav Šosták je naším hráčom, chcel som, bol to pre neho dobrý test, zvládol to.“

Marek Fabuľa, tréner VSS Košice: „Dnes to boli dve strely na bránu, jednu domáci brankár bravúrne vytlačil a náš to podbehol a dostali sme gól. U nás to bola veľká nervozita, no máme problémy s informáciou, že hráme vonku, nevieme zopakovať výkony a dominanciu z domácich zápasov. Ak chceme takéto zápasy zvládať, tak nemôžeme urobiť chyby, no mali by sme vedieť pracovať a presadiť sa. No jedna strela do priestoru domácej brány je málo. Aj keď hra po 16-ku nebola zlá, ak hráči nevystrelia, tak nemôžu dať gól. Vo finálnych činnostiach nám lopty lietali neadresne, nedostávali sme sa do zakončenia. Od všetkých hráčov som čakal viac.“