Prešovskí hádzanári v Lige majstrov na Porto nestačili

(Autor: ilustračné -SITA/Viktor Zamborský)
TASR|19. sep 2015 o 20:35

Hádzanári úradujúceho slovenského šampióna prehrali s portugalským FC Porto vysoko 23:33.

PORTO, PREŠOV. Hádzanári úradujúceho slovenského šampióna Tatrana Prešov prehrali v sobotňajšom zápase úvodného kola C-skupiny Ligy majstrov s portugalským FC Porto vysoko 23:33 a v šesťčlennej skupine figurujú zatiaľ na predposlednej piatej pozícii.

Zverenci Rastislava Trtíka nastúpia v sobotu 26. septembra v rámci druhého kola LM na domácej palubovke proti HC Meškov Brest (15.00 h).

Bieloruský tím v sobotu zdolal pred vlastným publikom srbský klub Vojvodina Novi Sad 34:22 a priebežne je na čele C-skupiny.

Priebeh stretnutia

Na úvodný gól domáceho Santosa odpovedal v 4. minúte Peskov (1:1) a Tatran držal s Portom vyrovnaný krok do 11. minúty. Na 4:4 vtedy vyrovnal Hrstka, no v 13. minúte sa presadil Salina a na

ukazovateli skóre svietil stav 6:4. Už o dve minúty neskôr vyhrával portugalský tím o tri góly a v 20. minúte po góle Salinu dokonca 11:7. Rovnaký hráč prekonal Božiča aj v 23. minúte a Šarišania prehrávali o päť gólov 8:13.

Do konca prvého polčasu však ukrojili z hrozivo vyzerajúceho manka, keď sa presadili Radčenko, Číp a Urban, ktorý stanovil polčasový rezultát na 14:11.

Tréner Trtík v prvom polčase vyskúšal na portugalský tím obranný systém 0-6, 1-5 i 2-4.

Na začiatku druhého dejstva sa Radčenkovi podarilo korigovať na 13:15 a hosťom sa darilo držať priaznivý stav do 37. minúty, keď sa presadil na krídle Antl (16:18).

Potom prišli chvíle domácich, ktorí tromi gólmi v rade upravili už na 21:16 a až po premenenej sedmičke Areiu sa presadil netradične Pekár. V 44. minúte prekonal striedajúceho Čuprynu aktívne hrajúci Duarte, ktorý zvýšil už na 24:17.

Desať minút pred koncom duelu Morales nikým nestrážený upravil na 28:20 a Tatran bol zrelý na uterák. Ten istý hráč skóroval i v 57. minúte a domáci tím vyhrával o deväť gólov (31:22).

Porto napokon zvíťazilo o desať gólov a zaslúžene sa tešilo zo zisku úvodných dvoch bodov.

C-skupina

FC Porto (Port.) - Tatran Prešov 33:23 (14:11)

ďalšie výsledky:

Čechovskí Medvedi (Rus.) - Naturhouse La Rioja (Šp.) 27:26 (13:13) - duel sa odohral už vo štvrtok 17. septembra

HC Meškov Brest (Biel.) - Vojvodina Novi Sad (Srb.) 34:22 (15:14)

tasr

Domov»Sportnet na východe»Prešovskí hádzanári v Lige majstrov na Porto nestačili