Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Hádzanári Prešova prehrali doma s bieloruským HC Meškov Brest

V šesťčlennej skupine C-skupiny Ligy majstrov figurujú zatiaľ na poslednom mieste tabuľky.

Na snímke s loptou hráč Brestu Nikola Manojlovič, bránia ho hráči Tatrana Prešov vľavo Michal Kopčo a vpravo Radovan Pekár.(Zdroj: TASR/Milan Kapusta)

Hádzanári úradujúceho slovenského šampióna Tatrana Prešov prehrali v sobotňajšom domácom zápase druhého kola C-skupiny Ligy majstrov s bieloruským HC Meškov Brest vysoko 20:30. V šesťčlennej skupine figurujú zatiaľ na poslednej pozícii. Zverenci Rastislava Trtíka nastúpia v sobotu 3. októbra v rámci druhého kola LM na palubovke španielskeho Naturhouse La Rioja

PREŠOV. Hosťujúci tím sa hneď v úvode zápasu dostal do dvojgólového vedenia, až potom sa presadil v 5. minúte Sadovij, ktorý korigoval na 1:2. V 10. minúte už Brest vyhrával 6:3 po tom, ako sa v útoku presadil Šylovič. Tatranu sa podarilo znížiť vďaka Antlovi, ktorý v 14. minúte najprv premenil sedemmetrový hod a vzápätí skóroval po rýchlom protiútoku - 5:6.

Trojgólové vedenie prinavrátil bieloruskému tímu v 19. minúte Atman, keď využil ponúknutú sedmičku (6:9). Hosťom sa podarilo odskočiť v 25. minúte aj na rozdiel štyroch gólov, ktorý si vďaka Razgorovi udržiavali i minútu pred koncom prvého polčasu (10:14). Posledné slovo mal však najlepší hráč Tatrana Antl, polčasový rezultát stanovil na 11:14.

Nezachytili úvod druhého polčasu

Domáci nezachytili úvod druhého dejstva a hosťom sa podarilo odskočiť prvýkrát na rozdiel piatich gólov, keď Čupryna nedokázal čeliť zakončeniu osamoteného Vukiča - 13:18. Ten istý hráč skóroval dvakrát i v 38. minúte a na ukazovateli skóre svietil stav 14:21.

Po ďalšom rýchlom brejku sa presadil Babičev (14:22) a bolo jasné, že "zeleno-bieli" budú iba ťažko pomýšľať na víťazstvo pred domácim publikom. Na začiatku 47. minúty už bolo manko dvojciferné, keď sa v deravej prešovskej obrane cítil ako doma Stojkovič - 15:25. Prešovčania sa len ťažko presadzovali cez vysunutú obranu súpera (0-6, 1-5) a napokon prehrali vysoko 20:30.

Povedali po zápase

Rastislav Trtík, tréner Tatrana Prešov: "Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu. Chýbali nám štyria hráči, napriek tomu sme chceli vyhrať. Pokúšali sme sa o prekvapenie, čo sa nám podarilo, dajme tomu, v prvom polčase. V druhom sme doplácali na strelecký potenciál a tlačili sme sa nerozumne do stredných priestorov, kde dobre bránil Dajnis Krištopans."

Igor Rapovec, tréner Meškov Brest: "Vedeli sme, že sa tu bude hrať veľmi ťažko, pretože Tatran hrá doma dobre. Doteraz sme na jeho pôde prehrali, stretli sme sa s obranou 2-4, ktorá sa veľmi nehrá v LM. U súpera nenastúpili dvaja, traja kľúčoví hráči a bolo to vidieť. Tatran ešte ukáže v ďalších dueloch svoju tvár. Moji hráči dnes ukázali charakter a zvíťazili prvýkrát."

Štatistika

Tatran Prešov - HC Meškov Brest 20:30 (11:14)

Zostava a góly Prešova: Božič, Čupryna - Kopčo, Hrstka 1/1, Wilga, Sadovij 3, Šárpataky, Radčenko 1, Urban 2, Pekár, Číp 1, Peskov 4, Antl 5/2, Ivkovič, Petro 3.

Najviac gólov Brestu: Razgor 4/1, Nikulenkau a Vukič po 4.

Rozhodovali: Stark, Stefan (obaja Rum.), vylúčení: 3:4, 7m hody: 4/3-5/3,