Piatok, 15. december, 2017 | Meniny má Ivica

Bemaco pečatilo výhru štyri sekundy pred koncom

Druhý raz v sezóne po triumfe v Písku vyhrali prešovské hádzanárky už pred vlastným publikom.

Radosť po rozhodujúcom góle Prešova.(Zdroj: viza)

Prvú interligovú výhru v sezóne zaknihovalo Bemaco Prešov v treťom kole spoločnej slovensko – českej súťaži hádzanárok (WHIL) v predošlom kole v Písku. Druhý raz vyhrali Prešovčanky už pred vlastným publikom.

PREŠOV. V štvrtom interligovom kole Bemaco Prešov prvý raz nastúpilo proti slovenskému súperovi, ŠKP Bratislava.

Súper, nad ktorým Prešovčanky v minulom ročníku WHIL presvedčivo vyhrávali. Pred touto sezónou sa však Bratislavčanky výrazne posilnili.

Výborný zápas s dramatickou koncovkou

Hoci Bemaco ani ŠKP nepatria v súčasnej interligovej špičke, obom ale ide o získanie čo najlepšej pozície v tabuľke WHIL i o vybojovania miestenky v národnom play – off. Aj z tohto pohľadu to bol pre obidva celky dôležitý zápas.

Aktérky k nemu podľa toho aj pristúpili. Prešov síce inkasoval ako prvý, no po chvíli vyrovnal a chopil sa taktovky duelu. Bemaco sa ujalo vedenia najprv o dva, potom i o štyri, no ŠKP sa stále doťahoval. Keď ale kombinačne rýchlo hrajúce domáce hlavne zásluhou gólov kanonierky Šutranovej, ktorej dobre sekundovala na krídle poľská legionárka Cempa, odskočili na rozdiel šesť gólov, zdalo sa, že Prešovčanky budú mať v stretnutí jasne navrch i v ďalšom priebehu.

Lenže, Bratislavčanky mali na ihrisku výraznú postavu v bývalej reprezentantke Petre Beňuškovej. Tá nielen tón a tempo hry ŠKP, ale aj sama dávala dôležité góly. Predovšetkým jej zásluhou sa zápas zdramatizoval. Hosťujúci tím už do prestávky vyrovnal, po nej sa dostal aj do tesného vedenia (52. min. 28:27).

Dráma ale pokračovala. Šutranovej góly urobili svoje, skóre sa menilo. Bratislavčanky však stále kontrovali a v poslednej minúte divácky veľmi príťažlivého zápasu bol stav nerozhodný.

Do záverečného hvizdu arbitrov ostávalo už len pár sekúnd. Lopta sa dostala v Harčarufkovej, ktorej predošlé pokusy obrana súpera zblokovala, ale jej posledná, razantná strela nervy drásajúceho súboja, skončila na obrovskú radosť domáceho tímu i prešovského publika štyri sekundy pred koncom v sieti bratislavskej brány.

Harčarufkovej šťastná ruka

„Kto na zápase bol, ozaj iba ťažko pochopí, ako sme mohli o sľubný šesťgólový náskok prísť. Lenže za pár minút sme vyrobili v rade päť úplne zbytočných technických chýb, po ktorých súper poľahky skóroval a práve tieto momenty ho vlastne postavili na nohy. K tomu ešte ten, pre nás nešťastný gól Beňuškovej z deväťmetrového hodu po odohraní riadneho hracieho času, ktorým ŠKP vyrovnal stav prvého polčasu na 17:17. Také veci by sa nám stávať nemali. Stali sa však, a aj preto druhý polčas mal taký dramatický náboj,“ tvrdil krátko po druhej interligovej výhre v tomto ročníku tréner Bemaca Prešov Dušan Daniš.

„Bratislava má ostrieľanú Beňušková a tá nám narobila najväčšie problémy, bola naozaj ťažko udržateľná. Zo začiatku sa k nej vysúvali vždy dve naše hráčky. Skúšali sme na ňu potom aj osobnú obranu, no práve vtedy zabrali ďalšie šikovné hráčky ŠKP, ktoré prenikali našou obranou. Darmo, stále je to hádzanárska osobnosť. Na druhej strane, našim dievčatám pri náročnom spôsobe hry dochádzali sily. Nuž a stále sa opierame o jedinú strelkyňu spojkového radu. Táňa Šutranová znovu vynikla. Avšak akonáhle sa jej prestane čo i len trochu dariť, nemá za ňu kto adekvátne zaskočiť. Stále nám chýba, aby sa nám do úspešnej streľby zapojila aspoň ešte jedna spojka. Pokúšala so o to Harčarufková, ktorá napokon strelila náš víťazný gól. Dôležitý zápas so slovenským súperom sme síce vyhrali, no stále nás čaká veľa roboty, aby podobných výhier na konto Bemaca pribúdalo.“

Najbližšie dva interligové zápasy odohrá Bemaco Prešov na ihriskách českých súperov. V piatok druhého októbra na pôde českého majstra v Moste a na druhý deň na ihrisku nováčika súťaže v Plzni.

Bemaco Prešov – ŠKP Bratislava 31:30 (17:17)

Prešov: Goboňová, Bernátová, Tomášová – Cempa 6, Gajdošová 3, Čirčová 2, Kocanová, Basta 3, Šutranová 12/4, Pavúková, Babuková, Vencuriková 1, Harčarufková 4, Jevčáková.

Najviac gólov za ŠKP: Beňušková 11/3. Pokutové hody: 4/4 – 3/3. Vylúčené: 3 -2. Rozhodovali: Gedeon a Vydra. Divákov: 150.

Poradie WHIL: 1. Michalovce 10 bodov, 2. Most, 3. Poruba, 4. Slavia Praha po 6, 5. Zlín, 6. Olomouc, 7. Šaľa, 8. Prešov po 4, 9. Veselí, 10. Partizánske po 2, 11. Plzeň, 12. Písek po 1, 13. ŠKP Bratislava 0 bodov.