BARDEJOV. Základná organizácia Jednoty dôchodcov v Bardejove pripravila minulý týždeň v Seniorcentre na Toplianskej ulici v réžii dramaturgičky a moderátorky Anny Marhulíkovej Prvú bardejovskú módnu prehliadku pre seniorov.
„Dnešní seniori kráčajú s dobou, povedzte, prečo by nemali kráčať aj s módou?“ otvorila netradičnú prehliadku rečníckou otázkou moderátorka módneho popoludnia.
„Nie, nerobíme zo seba žiadne mladice, len chceme, aby sme aj v našom veku vyzerali dobre, a boli vkusne oblečené, to predsa nie je hriech. Takže táto módna prehliadka nie je žiadny výstrelok, ale samozrejmá potreba seniorov,“ dodala Marhulíková.
Jesenné a zimné modely
Skôr narodených Bardejovčanov k prehliadke inšpirovala aj 84–ročná, dodnes aktívna americká supermodelka a herečka Carmen Dell'Orefice.
Desať modeliek a traja modeli predviedli dvadsaťšesť decentných, praktických a pohodlných modelov.
Navrhla a na seniorské miery ich grátis upravila a požičala Melánia Panócová, majiteľka predajne Móda Pamela na Radničnom námestí v Bardejove.
Prvá časť bola venovaná tohtoročným jesenným módnym trendom. Po krátkej prestávke a žrebovaní cenami ohodnotených vstupeniek sa seniori predviedli v modeloch zimnej módy pre rok 2016.
Foto k článku: Mario Hudák
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári