Zmena vo funkcii riaditeľa Technických služieb nastala vo Veľkom Šariši. Miloš Urban riaditeľskú stoličku ku koncu mesiaca opustí. Chcú komisiu, v ktorej by boli všetci. Primátor nesúhlasí, nechce porušovať zákon.
VEĽKÝ ŠARIŠ. Miloš Urban v Technických službách končí. Mesto s ním uzavrelo dohodu o ukončení pracovného pomeru. Tá bola podpísaná 16. septembra, pracovný pomer by mal byť rozviazaný k 30. októbru.
Vzhľadom k zákonu bolo potrebné, aby poslanci riaditeľa odvolali, a to i napriek predchádzajúcej dohode.
Odvolali ho jednomyseľne. Podobný postup bol prednedávnom napríklad pri zmene na poste riaditeľa Kultúrno-informačného centra, keď K. Pirohovú nahradila M. Gaborová.
Počet poslancov: 3 verzus 11
V rámci tohto bodu sa hlasovalo aj o uznesení, ktorým by poverili primátora predložiť na najbližšie zasadnutie návrh na nového riaditeľa. Tu sa však rozprúdila diskusia.
„Navrhujem, aby bola zriadená komisia, ktorá by bola tvorená z 11 poslancov plus dvaja ľudia z mestského úradu – kontrolór a prednostka,“ predstavil svoj návrh poslane Pavol Peregrin (KDH). Primátor František Bartko (nez.) mal však na vec iný názor.
„Riaditeľa navrhuje primátor. A aj keď nemusím robiť výberové konanie, bude zriadená komisia zložená z troch poslancov a dvoch pracovníkov mestského úradu.“
Ako zdôraznil, mestské zastupiteľstvo môže slúžiť ako poradný orgán, návrh však predkladá primátor, hlasujú o ňom poslanci.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári