Čaplin pub prvýkrát prehral, prišiel o oporu

V Prešovskej uličnej futbalovej lige sa hral zápas 7. kola v oboch súťažiach.

(Zdroj: rb)

1. liga

Sanystav poriadne potrápil Jedáleň Mirka. Približne po polhodine hry bol stav ešte 0:0, potom ale favorit zapol a dvomi gólmi do polčasu naklonil misky váh na svoju stranu. Po zmene strán ďalšími dvomi gólmi navýšil vedenie a zdalo sa, že posledný celok tabuľky odíde z ihriska s peknou nádielkou. Opak bol ale pravdou, Sanystav znížil na 2:4 a podkuroval obrane Jedálne. Tá však koniec zvládla lepšie a napriek miernym ťažkostiam doviedla zápas do víťazného konca.

PO-City si pripísalo ďalšie dôležité dva body do bojov o záchranu. Naopak, I-Star sa touto prehrou do zostupových vôd namočil. Hráči PO-City celý zápas doťahovali tesný náskok súpera a nakoniec po trpezlivom a disciplinovanom výkone odchádzali z ihriska ako víťazi. Nič na tom nezmenila ani záverečná veľmi dobre zahraná powerplay I-Staru, ktorý v tomto zápase často stroskotal na výbornom súperovom brankárovi.

Čaplin Pub sa nevedel vyrovnať s absenciou dvoch kľúčových opôr tímu a podľahol tímu TO-DAY, U Capka 2:5. Mrzí hlavne zranenie zrejme najdôležitejšieho článku ich tímu, brankára Čoreja, ktorý si deň pred zápasom roztrhol väzy v členku a absentovať bude zrejme dlhšie. TO-DAY bol od začiatku lepší a Čaplin takmer do žiadnej šance nepustil. Aj napriek dvom kontaktným gólom dokázal zápas pohodlne doviesť do úspešného konca.

Zápas mladíkov z BF Designu s nováčikom, Šarišskou Chižou, ukončila inzultácia hráča druhého menovaného tímu. Od začiatku to bol nervózny zápas, v ktorom sa hralo tvrdo z oboch strán. Chiža vyhrávala už 4:1, no ich hráč neudržal nervy na uzde a emotívnejšie skočil do hráča Designu, načo jeho hráči okamžite zišli z ihriska a pripisujú si dva body po kontumačnej výhre 5:0.

Twinstav sa s Čaplin Pubom po jeho zakopnutí delí o prvé miesto tabuľky, pričom ho ešte čaká dohrávka proti Jedálni Mirka. Napriek problémom s poskladaním zostavy vyhral jednoznačne nad Frankou Tour. Základ úspechu položili už v prvom polčase, keď dvakrát prekonali hosťujúceho brankára. V druhom polčase za 7 minút nastrieľal Franke 6 gólov, čo sa len tak nevidí. Mrzieť ich môže inkasovaný gól v poslednej sekunde zápasu, ktorý ich brankárovi pokazil čisté konto.

Najzaujímavejším zápasom kola bol zápas Kubánskeho Ataku a Gaska. Gasko bojuje o titul, nemôže si dovoliť zaváhania. „Kubánci“ nikdy lacno nepúšťajú body, čo potvrdili aj v tomto zápase, ktorý však prehrali o jediný gól. Gasko v závere ubránilo vedenie a na prvé miesto stráca iba jediný bod.

Výsledky 7. kola 1. ligy: Sanystav – Jedáleň Mirka 4:8, 3b PO-city – I-star 3:2, Čaplin pub – TO-DAY, U Capka 2:5, BF Design – Šarišska Chiža 5:0, Kubánsky Atak – Gasko 5:6, Franka Tour – Twinstav 1:8

2. liga

United si v gólovo plodnom zápase poradili s mladíkmi z The Youngest. Možno sa očakával trošku jasnejší priebeh, no hráči Youngest potvrdili, že sa od zápasu k zápasu zlepšujú. Prvý polčas prehrávali s favoritom 2:5, v tom druhom dokonca dokázali súperovi streliť ďalšie 4 góly, avšak ten ich v druhom dejstve pridal do ich bránky ďalších osem.

V šlágri kola na seba narazili prvé dva celky tabuľky, Oscar Sabinov a FC Ekoprim. Ekoprim dokázal so Sabinovčanmi držať krok iba úvodných 10 minút, ešte vyhrávali 1:0. Potom to už ale bola sólová jazda Oscara, ktorý bol jasne lepší a prestrieľal svojho súpera. Ekoprim tak stratil ako posledný punc neporaziteľnosti a klesol na tretie miesto, naopak, Oscar stále vedie o jeden bod pred United.

3b sport predĺžil sériu víťazných zápasov. Nenápadný tím si dokázal poradiť aj s Tiniou+ a bojuje o jednu z dvoch postupových miesteniek. Tentokrát sa však chlapci z 3b sportu rozbiehali pomalšie a prehrávali 1:3. Na svoj slabý prvopolčasový výkon však dali v tom druhom zabudnúť.

Margarétka Šidlovec dokázala vyhrať tri zápasy v rade a pomaly sa tak šplhá na vyššie priečky. Tentokrát si to odniesli hráči El Galacticos.

Výsledky 7. kola 2. ligy: United Prešov – The Youngest 13:6, Oscar Sabinov – FC Ekoprim 10:2, FC Tinia+ - 3b Sport 5:9, El Galacticos - Margaretka Šidlovec 3:6

Najbližší program

1. uličná liga Prešov, 8. kolo – sobota 24. 10., 8.00: Gasko – Franka Tour, 9.45: Jedáleň Mirka – Čaplin pub, 11.30: Šarišska Chiža – 3b PO-city, 13.15: TO-DAY, U Capka – Kubánsky Atak, 15.00: TwinStav – BF Design, nedeľa 25. 10., 8.00: I-star – Sanystav (všetky Šmeralova)

2. uličná liga Prešov, 8. kolo – sobota 24. 10., 8.00: El Galacticos – 3b Sport, 9.45: Sabinov – Mar. Šidlovec, 11.30: FC Tinia+ - The Youngest (všetky M. Nešpora), nedeľa 25. 10., 9.45: FC Ekoprim – United Prešov (Šmeralova).