Pondelok, 23. október, 2017 | Meniny má Alojzia

Bardejovská Nová Ves dala Stropkovu šesť gólov

Základ nečakaného výsledku duelu susedov v tabuľke sa zrodil už do polčasu.

(Zdroj: Peter Cingeľ)

V stretnutí 13. kola 3. futbalovej ligy ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves porazila MŠK Stropkov 6:1. Nečakaný výsledok duelu susedov v tabuľke sa zrodil už do polčasu, keď za stavu 2:0 hostia hrali nedisciplinovane a doplatili na to vylúčením. Po zápase sme chceli vyjadrenie aj od trénera Pavla Piršča, to ten len stroho oznámil, že pri mužstve skončil, a svoju abdikáciu oznámil už cez polčas prebiehajúceho zápasu v šatni mužstva.

BARD. NOVÁ VES. Šarišania od úvodu zatlačili súpera na jeho polovicu a z niekoľkých príležitostí sa najprv strelecky presadil Jusko. Jeho dva góly rozladili protivníka a po polhodine hry sa priostrilo v osobných súbojoch.

Rozhodca najskôr napomenul žltou kartou Teraza za faul, ten následne postrčil súpera, a tak nedobrovoľne musel do šatne. Kanonier Jančošek pridal tretí gól a Jusko ešte do polčasu si zapísal hetrik.

Domáci pri takomto výsledku poľavili, no prebral ich gól Jakubča, potom sa už hralo viac na bránu hostí, ich hra stratila na zodpovednosti i nasadení, v ich obrane to vyzeralo ako počas dňa otvorených dverí.

Juskov hetrik

Pod výrazný výsledok do polčasu sa tromi gólmi podpísal Tomáš Jusko, ktorému sa tentoraz darilo na hrote útoku.

„Konečne to už bolo dobré, premenili sme šance, na to som sa koncentroval od začiatku. Aj pred týždňom v Prešove sme na to mali a som presvedčený, že keď celé mužstvo bude pracovať tak ako dnes, tak budeme bodovať aj vonku. Zápasy na súperových ihriskách sú iné ako doma, no v tomto derby sme zvládli aj presilovku. Súper bol taký odovzdaný, nemal veľký záujem hrať.“

Hrajúci asistent trénera ŠK Milénium František Šott tvrdí, že si pohodový zápas so starým rivalom urobili najmä premenenými gólovými príležitosťami.

„Boli sme dôrazní v útoku, tlačili sme sa do šancí a následne ich premieňali. Keď mužstvo dá gól, opadne z hráčov ťarcha, hralo sa nám lepšie.“

Od úvodných minút bolo vidieť, že dôležitá bude tímová disciplína i sebaovládanie jednotlivcov.

„Hrali sme presilovku, no to ešte neznamená výhodu. Pokračovali sme v tom, ako sme vstúpili do zápasu, nepozerali sme na súpera, ale snažili sme sa hrať do konca. Aj v minulých zápasoch sme mali šance, dnes bola hra útočníkovna dobrej úrovni, dávali góly.“

Bard. Nová Ves – Stropkov 6:1 (4:0)

Góly: 18., 26.a 44. Jusko 41. Janočošek, 57. Macečko, 70. Kiseľ – 55. Jakubčo. ŽK: Fiľakovský, Jančošek – Hažer, Pavlík. ČK Teraz. Rozhodoval Anguš, 220 divákov.

Bard. Nová Ves: Kačmár – Stachura, Fiľakovský, Virgala, Jusko, Knap (64. Jaš), Šott, Mihalov, Macečko, Kiseľ (77. Sosňák), Jančošek (55. Vasiliak).