Majster je už na čele, šláger kola 1. ligy preložili

Prešovská uličná futbalová liga mala v oboch súťažiach na programe 8. kolo.

1. liga

Gasko si poradilo s Frankou Tour a poskočilo na tretie miesto tabuľky. Naopak, Franka sa posledné zápasy trápi a v tabuľke sa prepadá stále nižšie. V tomto zápase dokázala streliť výborne brániacemu Gasku iba jediný gól, ktorý ale na body nestačil. Gasko potvrdilo dobrú formu z posledných zápasov a po víťazstve stále živí nádej na majstrovský titul.

3b PO-City prekvapujúco jednoznačne porazilo Šarišskú Chižu, ktorá naposledy bodovala v prvom kole. Očakával sa vyrovnanejší priebeh, ale PO-City už od začiatku ovládlo dianie na ihrisku a postupne navyšovalo náskok. Až od stavu 9:0 sa dostala k slovu aj Chiža, ktorá ale napriek siedmim streleným gólom predviedla odovzdaný výkon, ktorý by nestačil na body ani proti tímom z druhej ligy.

Kat favoritov Kubánsky Atak dokázal zdolať minuloročného vicemajstra TO-DAY, U Capka. Tím TO-DAY nenadviazal na výhru proti Čaplin Pubu a tentokrát prehral rozdielom triedy. Boj o titul sa tak zdá byť po štvrtej prehre z ôsmich zápasov asi len ilúziou.

BF Design s omladeným kádrom potrápil majstrovský Twinstav. Twinstav tesne pred koncom prvého polčasu strhol vedenie na svoju stranu a polčas vyhral tesne 3:2. Od tohto stavu to bola ale spanilá jazda hráčov Twinstavu, ktorí v druhom polčase strelili šesť gólov v rade a vytvorili si tak nedostižný náskok, ktorý si už do konca zápasu dokázal pohodlne ustrážiť.

Boj o záchranu lepšie zvládol I-Star, ktorý dokázal zdolať Sanystav. Sanystav je jediným tímom, ktorý v tejto sezóne ešte nebodoval a záchrana sa po tomto kole zdá byť iba utópiou. I-Star si pripísal tretie víťazstvo v tejto sezóne, čím sa na päť bodov vzdialil od pásma zostupu.

Šláger kola medzi Jedálňou Mirka a Čaplin Pubom bol preložený pre veľkú maródku druhého menovaného tímu.

Výsledky 8. kola 1. ligy: Gasko – Franka Tour 5:1, Šarišska Chiža – 3b PO-city 7:17, TO-DAY, U Capka – Kubánsky Atak 2:10, TwinStav – BF Design 10:4, I-star – Sanystav 4:2,

2. liga

3b Sport si v zápase proti El Galacticos schuti zastrieľal a po prehre Ekoprimu sa dostal dokonca na tretie miesto tabuľky.

Zápas Oscara Sabinov s Margarétkou Šidlovec bol po vzájomnej dohode preložený a tak sa 3b Sport bodovo dotiahli na druhý Oscar.

Mužstvo The Youngest sa dočkalo prvého víťazstva. Mladíci dokázali poraziť FC Tinia+, pre ktorú to bola siedma prehru v rade.

FC Ekoprim vyšiel taktiež v posledných dvoch zápasoch bodovo naprázdno, keď si tentokrát nedokázal poradiť s mužstvom United Prešov. Ekoprim nezachytil úvod a už po štyroch minútach prehrával 2:0. Do polčasu pridali ešte ďalších 5 gólov a prvý polčas tak vyhrali 7:1. V druhom polčase už mužstvo United skúsene kontrolovalo vývoj stretnutia a po tejto výhre sa dostalo na priebežne prvé miesto nekompletnej tabuľky.

Výsledky 8. kola 2. ligy: El Galacticos – 3b Sport 6:14, FC Tinia+ - The Youngest 5:8, FC Ekoprim – United Prešov 3:10, Oscar Sabinov – Margaretka Šidlovec preložili.

Ďalší program

1. liga, 9. kolo – sobota 31. 10., 8.00: 3b PO-city – TwinStav, 9.45: I-Star – Šarišska Chiža, 11.30: Kubánsky Atak – Jedáleň Mirka, 13.15: Sanystav – Čaplin Pub, nedeľa 1. 11., 8.00: Franka Tour – TO-DAY, U Capka, 9.45: BF Design – Gasko (všetky Šmeralova)

2. liga, 9. kolo – sobota 31. 10., 8.00: UNited Prešov – FC Tinia+, 9.45: The Youngest – El Galacticos, 11:30: Margaretka Šidlovec – FC Ekoprim (všetky M. Nešpora), nedeľa 1. 11., 11.30: 3b Sport – Oscar Sabinov (Šmeralova).