Z Ligy majstrov Prešov dočasne preladil na SEHA Ligu

Vladimir Božič v prešovskej bráne.
Vladimir Božič v prešovskej bráne. (Autor: ilustračné - TASR)
Sportnet|27. okt 2015 o 17:18

Aj v tomto týždni si Tatran Prešov hádzanej znovu užije. Slovenský majster v predošlom odohral tri zápasy.

Dva z nich vyhral, v tom najdôležitejšom prehral. Paleta stretnutí pokračuje aj v najbližších dňoch. Doma so Záhrebom, Bratislavou, macedónskou Strumicou, vonku v Pezinku.

PREŠOV. Tatran Prešov minulý štvrtok prehral v šiestom kole Ligy majstrov na pôde Čechovských Medveďov Čechov o jediný gól.

Slovenský šampión v zápase viackrát viedol i doťahoval. Ruský tím vo vyrovnanom súboji napokon pečatil výhru až v poslednej minúte.

Na druhý deň už hral Prešov slovenskú extraligu v Modre, kde podľa očakávania vysoko vyhral.

V sobotu sa Tatran doma nadrel na najtesnejšiu výhru nad RK Borac Banja Luka (BaH).

V Rusku o gól prehrali, doma vyhrali

Čechovských Medveďov Tatran Prešov doma zdolal o šesť gólov. Uspieť si trúfal aj na ruskej pôde.

Najlepší strelec hostí v tomto zápase, krídelník Jakub Hrstka svojím ôsmym gólom vyrovnal na 28:28. Zisk bodu mal Tatran na dosah. Krok vo vyloženej šanci prešliapol a domáci Kotov tesne pred koncom strelil víťazný gól Rusov.

Po tejto prehre ostal Prešov v tabuľke skupiny C Ligy majstrov na poslednom mieste si ziskom dvoch bodov. Najbližší zápas v najvýznamnejšej európskej súťaži hádzanárov odohrá slovenský majster 11. novembra doma s portugalským šampiónom FC Porto.

Po leteckej preprave z Moskvy do Budapešti a odtiaľ do Modry si v extralige favorit splnil povinnosť. Skúsení a najviac vyťažení hráči Tatrana sa šetrili a šancu tak dostali mladíci z dorasteneckej liahne. Aj v improvizovanom zložení Prešov vyhral v Modre rozdielom jedenástich gólov.

Do tretice sa prešovskí hádzanári predstavili vlastnému publiku. O náladu v hľadisku sa pred zápasom i počas neho postarala dychovka, mažoretky, ale hlavne vytrvalo povzbudzujúci diváci.

Samotní hráči Tatrana Prešov im ale podporu náležito neoplatili. Najmä v prvom polčase, ktorý s posledným v tabuľke SEHA ligy Boracom Banja Luka, prehrávali po matnom výkone o tri góly. V druhom sa síce zlepšili, na konečnú tesnú výhru o jeden gól sa ale nadreli.

Aj vďaka Božičovi tesne vyhrali

K hráčom, ktorí sa o ňu najväčšmi zaslúžili, patril hlavne po prestávke skvelo chytajúci brankár Tatrana Prešov Vladimir Božič.

„Borac je síce posledný, ale mužstvo má dobré. Sú v ňom skúsení a stále kvalitní hráči ako pivot Rastko Nikolič, spojky Obradovič či Trivundža. A to im doma ostal ešte ďalší výborný hráč Bojninovič. Všetko hráči, ktorí hrali v minulosti v silných európskych kluboch,“ charakterizoval najprv súpera gólman Tatrana.

„Pod náš výkon sa do značnej miery podpísala únava. Ťažký zápas v Rusku, potom presun na Slovensko, zápas v Modre a na druhý deň doma Banja Luka. Výkon mužstva do prestávky bol dosť ospalý. Počas nej v našej kabíne bolo rušno, burcovali sme sa, boli sme odhodlaní nepriaznivé skóre zmeniť. Druhý polčas bol už o inom, no Borac sa nepoddával. Museli sme riadne zabrať, aby sme nad ním zvíťazili. To, že sa nám to podarilo, je výsledkom dobrej práce obrany. Aj preto sa za ňou mne dobre chytalo, mal som šestnásť úspešných zásahov. V Moskve sme o gól prehrali. Vydali sme zo seba veľa, ale nakoniec to nestačilo ani na bod. Doma s Boracom sme tiež museli poradne zabrať, ale úlohu sme splnili. To je podstatné. Myslím, že divákov zápas pobavil. Držali sme ich v napätí, ale i to niekedy ľudia chcú. Nakoniec sme všetci spokojní, pretože sme vyhrali. Tesne, ale podľa mňa celkom zaslúžene.“

Doma tri zápasy

Ďalší ťažký zápas čaká prešovských hádzanárov už v stredu. Do Prešova zavíta aktuálny líder SEHA ligy, chorvátsky šampión a pravidelný účastník Ligy majstrov, PPD Záhreb.

„Chorvátsky majster je klub, ktorý v Európe požíva stále veľkú vážnosť. V ostatnom čase stavia na mladých hráčov, ktorí majú vysokú kvalitu. A naviac, pracuje s nimi vo svete uznávaný tréner Veselin Vujovič. Záhreb vedie tabuľku SEHA ligy, je teda favoritom. Lenže my sme sa po výhre nad Boracom naň bodovo dotiahli. Pravda, Záhreb odohral o jeden zápas menej. To ale nemení nič na fakte, že to bude ďalší veľmi zaujímavý zápas s atraktívnym súperom, na ktorý sa divákom oplatí prísť. Ako som už povedal, sme dosť unavení, ale so Záhrebom pripravení hrať o dobrý výsledok zo všetkých síl,“ zastrájal sa po výhre nad Boracom brankár Tatrana Vlado Božič.