Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Novovešťania sa snažili, no lídrovi tabuľky gól nedali

V 14. kole najvyššej regionálnej súťaže FK Krásna vyhrala nad ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves.

V 14. kole najvyššej regionálnej súťaže mužov FK Krásna vyhrala nad ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves 3:0.

KOŠICE. Líder tabuľky sa predstavil ako kompaktný tím so skúsenými hráčmi vo všetkých činnostiach, hostia sa akokoľvek snažili, potešiť sa aspoň gólom sa im nepodarilo.

Prvý polčas takmer skončil bez gólov, čo by bol aspoň polovičný úspech pre zverencov trénera Jozefa Žofaja.

„Po spornom postavení mimo hry sme polčas prehrali. No musím pochváliť hráčov, že keby takto hrali v ostatných zápasoch, bojovne a disciplinovane, určite by sme dosiahli lepšie výsledky. Ide o zápasy najmä von, kde som nebol s nasadením spokojný. Dnes nám chýbal Fiľakovský i Jaš, museli sme stiahnuť záložníkov do obrany. Mali sme aj možnosti na strelenie gólu, no nepodarilo sa to, lebo pri zakončení sme sa do finálnej činnosti nedostávali. Proti takému súperovi sa hrá ťažko, donútia nás, aby sme sa bránili, v útoku sa presadiť je ťažké. Súper bol veľmi dobrý, je to jedno z najlepších mužstiev v súťaži.“

Museli improvizovať

Obranca Fiľakovský nemohol hrať po žltých kartách a Jaš s Jančoškom sú zranení.

„Museli sme improvizovať, Mihaľova sme stiahli zo zálohy na stopera, no aj v takomto prevedení mužstvo zahralo celkom dobre. No proti takému súperovi potrebujeme ešte čosi na viac. Oni hrajú takým štýlom ako my doma, majú kvalitných hráčov hlavne v útoku, prinútia súpera urobiť chyby. My sme tých chýb veľa neurobili, ale dostali sme tri góly, kvalita bola na ich strane. Našim hráčom nemôžem nič vyčítať,“ predsa len pochválil svojich Jozef Žofaj.

Krásna - Bard. N. Ves 3:0 (1:0)

Góly: 41. Kandráč, 62. Zeher, 77. Lorinčák. ŽK: bez kariet. Divákov: 200. Rozhodca: Michalík.

BNV: Kačmár - Macečko, Stachura, Virgala, Knap (74. Sosňák), Kačmarčík, Šott, Mihalov, Vasiliak, Kiseľ (77. Mihalik), Jusko.