Brankárka Chládeková je oporou bardejovských futbalistiek.
Brankárka Chládeková je oporou bardejovských futbalistiek. (Autor: mač)
Sportnet|4. nov 2015 o 00:00

Náročný týždeň majú za sebou prvoligové futbalistky Partizána Bardejov.

V priebehu uplynulého týždňa najprv vycestovali do Bratislavy, kde proti miestnemu NMŠK 1922 odohrali štvrťfinálový zápas Slovenského pohára, cez víkend privítali Slovan Bratislava v prvoligovom zápase, ktorý veľa napovedal, ako sa bude vyvíjať situácia v čele tabuľky.

BARDEJOV. Do Bratislavy cestovali partizánky s jasným cieľom, proti druholigovému celku chceli potvrdiť väčšiu kvalitu a postúpiť. Polčas sa skončil bez gólov.

V druhom dejstve sa hostky zlepšili a v 66. minúte sa po góle Roháčovej dostali do vedenia. Gól pomohol a dievčatá si začali aj viac veriť, čo sa odzrkadlilo aj na ploche a pätnásť minút pred záverom pridali druhý, postupový gól.

Bardejovčanky po výhre postúpili do semifinále Slovenského pohára.

NMŠK 1922 Bratislava – Partizán Bardejov 0:2 (0:0), góly: 66. Roháčová, 75. Bochinová

Bardejov: Chládeková – Polláková (82. Vajdová), Vagaská, Cingeľová (46. Roháčová – 67. Gmitterová), Šurnovská (86. Valancová), Semhricová, Rosoľanková, Kyjovská, Bochinová, Galarovičová, Mikolajová.

Rozhodla Mikolajová

V šlágri 9. kola I. ligy privítali Bardejovčanky súpera z Bratislavy – tentokrát slávny Slovan.

V prípade výhry by sa domáce na svojho súpera bodovo dotiahli, v prípade prehry by sa im sen o titule začal rozplývať.

Do vedenia sa domáci tím dostal už v jedenástej minúte, keď pekným gólom otvorila skóre Mikolajová.

Ako sa neskôr ukázalo, bol to víťazný gól, keďže Chládeková si poradila zo všetkým nebezpečným v jej území.

Partizán Bardejov – Slovan Bratislava 1:0 (1:0), gól: 11. Mikolajová

Bardejov: Chládeková – Vajdová (90. Polláková), Vagaská, Rosoľanková, Semhricová, Galarovičová, Bochinová, Mikolajová, Koščová, Šurnovská, Kyjovská (80. Iľková).

Z tabuľky

1. N. Zámky 8 7 0 1 27:9 21

2. Slovan 8 7 0 1 21:5 21

3. Bardejov 8 7 0 1 19:8 21

Juniorky nerozhodne

Po zápase žien na ihrisko vybehli juniorky, ktorým taktiež šlo o veľa, veď práve tento zápas mohol veľa napovedať v boji o titul. Lepšie začali Bardejovčanky, po polhodine už na ukazovateli svietilo 2:0. No druhý polčas bol pre domáce ako zo zlého sna, hostky najprv znížili, aby tri minúty pred koncom strelili vyrovnávajúci gól na 2:2.

Partizán Bardejov – Slovan Bratislava 2:2 (2:0), Góly: 20. Solárogá, 32. Gmitterová – 50. a 77. Čohajová.

Bardejov: Mochnacká – Maliňáková (56. Roháčová), Kubová, Mačugová, Valancová, Gmitterová, Solárová, Tejová, Sokolová, Cingeľová (68. Gyomraiová), Vaľušová.