Tréner Matej: Naša hra vyzerala ako počasie

(Autor: Jozef Mačejovský)
Sportnet|10. nov 2015 o 15:50

Záverečné jesenné kolo prvej futbalovej ligy žien do Bardejova veľa radosti neprinieslo.

Hráčky Partizána Bardejov hostili celok Nitry, a aj keď v zápase boli favoritkami, tri body si neustrážili a iba remizovali 1:1. Súťaž pokračuje v marci 2016.

BARDEJOV. Oba góly padli v prvom dejstve – najprv skóre otvorila domáca Šurnovská, ktorá sa presadila v pätnástej minúte. Hostky vyrovnali v 38. minúte.

V druhom polčase sa hra odohrávala prevažne v strede ihriska, domáce sa nevedeli dostať pred šestnástku, kde boli pozorné hráčky Nitry. Partizánky to častejšie skúšali po pravej strane, avšak centre do pokutového územia nenachádzali správneho adresáta. Pozor si museli dať aj v obrane, hostky sa snažili vyrážať do rýchlych protiútokov, čo sa im aj niekoľkokrát podarilo. Po chybe domácich postupovala hosťujúca hráčka sama na gólmanku Chládekovú, no tá loptu skrotila v správnej chvíli. V závere ešte pohrozili oba celky, avšak diváci už gól nevideli. Posledné minúty boli nervózne aj na oboch striedačkách, po záverečnom hvizde boli evidentne spokojnejší hostia.

Bardejovčanky po remíze stratili dva body, ktoré môžu chýbať v boji o titul, nakoľko konkurenčné družstvá Nové Zámky a Slovan Bratislava vyhrali.

Z predvedenej hry bol rozčarovaný aj domáci tréner Jozef Matej. „Nepotvrdili sme výkon spred týždňa so Slovanom. Naša hra vyzerala ako sobotňajšie chladné, pochmúrne počasie, bez akejkoľvek emócie. Bol to náš najslabší výkon v jesennej časti a chuť a zápal do hry spolu s pokynmi, ako by sme mali hrať, ostali v šatni. Nespočetné množstvo zlých prihrávok umožnilo súperovi hrať na brejky, ale našťastie sme mali v bráne Chládekovú. Celý realizačný tím je veľmi sklamaný a strata dvoch bodov nás môže na konci sezóny mrzieť.“

Partizán Bardejov – FC Nitra 1:1 (1:1), góly: 15. Šurnovská – 38. Košlábová

Bardejov: Chládeková – Vajdová, Vagaska, Polláková, Šurnovská, Semhricová (54. Gyomraiová), Koščová, Kyjovská, Bochinová, Galarovičová, Mikolajová.

Z tabuľky

1. N. Zámky 9 8 0 1 30:10 24

2. Slovan 9 8 0 1 25:6 24

3. Bardejov 9 7 1 1 20:9 22

Juniorkám sa darilo

Po ženách na umelý trávnik vybehli juniorky, ktoré jasne zdolali Nitru 5:0.

Tréner Matej po stretnutí ohodnotil výkon mladých dievčat takto: „Naše víťazstvo je úplne zaslúžené a skóre nebolo väčšie len kvôli nepremieňaniu vyložených gólových šancí, čo ma veľmi mrzí, lebo na konci sezóny môže rozhodnúť skóre. Potešil výborný výkon Tejovej a Sokolovej.“

Partizán Bardejov – FC Nitra 5:0 (3:0), góly: 12. a 13. Sokolová, 33. a 46. Vaľušová, 80. Tejová

Bardejov: Mochnacká – Mačugová, Iľková, Kubová, Maliňaková, Cingeľová, Gmitterová, Vaľušová, Sokolová, Tejová, Solárová.