Prešovčania doma dávajú sedmičky

Serbin pre bránou Levíc.
Serbin pre bránou Levíc. (Autor: viza)
Sportnet|10. nov 2015 o 15:52

Z piatich zápasov 1. ligy hrali futsalisti FK Prešov na domácej palubovke dva zápasy. Obidva úspešne.

Nastrieľali v nich súperom rovnako po sedem gólov. V druhom kole zdolali hladko Gurmánov z Bratislavy 7:1 a v piatom Futsal team Levice 7:3 .

PREŠOV. V piatkovom zápase sa pustili do Levičanov od začiatku. Aj keď obstreľovali ich bránku, gól padol až v siedmej minúte.

Rudolf Beliš vystihol slabšiu prihrávku hostí a ich gólmanovi nedal šancu. Ďalšie príležitosti na skórovanie stroskotali na brankárovi Bielikovi alebo minuli bránku.

Po štvrťhodine hry sa do listiny strelcov zapísal Jakub Harčár. Prešovský brankár Martin Kapráľ niekedy chodil na „výlety“ až do polovice ihriska. To sa domácim vypomstilo. V 18. min. do prázdnej bránky znížil Švec. Ale do prestávky ešte prestrelil obranu hostí Tomáš Eliáš.

V druhom polčase gólový účet otvoril Obický z Levíc. Pekné akcie hlavne na strane Prešovčanov neprestávali. Od 30. do 38. minúty prišli ich šťastné chvíle.

Najprv Peter Serbin pekne obišiel brankára a jeho prihrávku Ján Adam poslal bez problémov do siete. Hostia chceli zvrátiť stav a brankára nahradil hráč v poli. To dokonale využili domáci a Matúš Mihok si pripísal druhý domáci hetrik.

Posledné slovo mal Obický, ktorý stanovil na konečných 7:3.

Brankár Martin Kapráľ po záverečnom hvizde povedal: „Moji spoluhráči odviedli dnes vynikajúci výkon a ja som sa im v bránke snažil pomôcť. Úvod súťaže nám nevyšiel. Tri kolá sme hrali u súperov a k nim sme nikdy necestovali v plnom zložení. Pre rôzne povinnosti chlapci chýbali. A keď nemáte hráčov na vystriedanie, tak vám v závere chýbajú sily. Doma nastupujeme v plnej sile a to sa prejavuje aj na výsledkoch.“

FK Prešov – Futsal Team Levice 7:3 (3:1)

Góly: Mihok 3, Beliš, Harčár, T. Eliaš, J. Adam. Divákov 350. Rozhodovali Kopec a Chudý.

Prešov: Kapraľ, Chovan – Beliš, Serbin, Mihok, Krempaský, Rohal, Semanič, Harčár, Prusák, Tomáš, Eliáš, Adam.