Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Po výhre nad Vojputom ostal Tatran na čele SEHA ligy

Hádzanári Tatrana Prešov vyhrali v 11. kole SEHA ligy na palubovke srbského Spartaka Vojput 39:29.

(Zdroj: seha-liga.com)

SUBOTICA/PREŠOV. V Subotici nebolo najmenších pochýb o víťazovi zápasu, Tatran Prešov opäť presvedčivo dominoval nad Spartakom Vojput po výhre 39:29 (20:9).

Po 19-gólovom víťazstve v Prešove sa slovenskému majstrovi podarilo poraziť nováčika SEHA ligy zo severu Srbska o 10 gólov a udržať si prvé miesto po deviatich odohratých stretnutiach.

Slovenský šampión dominoval od prvých sekúnd zápasu. Vynikajúci Radoslav Antl zvýšil vedenie svojho tímu v 16. minúte na sedem gólov - 11:4, keď bolo jasné, že domáci tím nemá silu byť rovnocenným súperom. Tatran zvýšil svoje vedenie v 26. minúte na rozdiel desiatich gólov - 17:7.

Iba Miloš Lojaničič, ktorý strelil za domácich 8 gólov, hral na úrovni porovnateľnej so silným súperom, ale to nemohlo zabrániť hosťom hrať s prehľadom až do konca zápasu. Tatran viedol o 13 gólov niekoľko minút pred koncom - 39:26.

Najlepšími strelcami víťazného tímu boli Antl s 12 gólmi a Peskov, ktorý strelil 10 gólov.

Hlasy po zápase

Rastislav Trtík, tréner Tatrana Prešov: "Chcel som dať príležitosť všetkým hráčom, pretože v nasledujúcom období hráme skoro každý deň. V prvom polčase som hral základnú zostavu, kým v druhej časti hry dostali šancu všetci moji hráči. Náš súper odohral dobrý zápas, ale spravil príliš veľa technických chýb."

Vasja Furlan, stredná spojka Tatrana Prešov: "Všetko išlo podľa našich plánov. V úvode sme neboli úplne sústredení, ale začali sme hrať lepšie a vytvorili sme si náskok. Domáci tím bol silným súperom, ktorý bojoval až do konca. Zápas bol plný tvrdých faulov a kontaktov, ale aj to je peknou stránkou hádzanej. Máme pred sebou veľa stretnutí. V SEHA League hráme veľmi dobre a dúfam, že takýmto spôsobom budeme pokračovať a na konci z toho budeme ťažiť.

Štatistika

Spartak Vojput - Tatran Prešov 29:39 (9:20)

Najviac gólov: Lojaničič 8, Rakocija 5, Dekič, Perovič po 4 - Antl 12, Peskov 10, Číp 6.

Rozhodovali: Nikolov, Načevski (obaja Maced.), vylúčení: 7:7, ČK: Vukoslavič za faul- Petro po treťom vylúčení, 7 m hody: 4/3 - 8/8, 1 250 divákov.