Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Víťazný gól dali štyri sekundy pred klaksónom

Prvým zápasom odštartovala futsalová 3b Extraliga. Bardejov privítal Humenné.

(Zdroj: Jozef Mačejovský)

Prvým zápasom odštartovala futsalová 3b Extraliga, čo je najvyššia súťaž vo východoslovenskom regióne a druhá najvyššia v rámci Slovenska. Partizán Bardejov privítal celok Angels Humenné. Diváci, ktorí zavítali do športovej haly, boli svedkami zaujímavého duelu, o víťazovi sa rozhodovalo v samom závere.

BARDEJOV. V polovici prvého polčasu skóre otvoril domáci Bialončík a jednogólové vedenie platilo až do konca prvého polčasu.

V druhom dejstve najprv hostia vyrovnali, no Voroňák poslal domácich znova do vedenia. Futsal sa divákom páčil, hralo sa z jednej strany na druhú.

Všetko podstatné sa udialo v samom závere. Z desaťmetrového kopu, ktorý sa kopal za šesť faulov, hostia vyrovnali a hralo sa odznova. Dve minúty do konca mohlo Humenné streliť vedúci gól, no z desaťmetrového priameho kopu neuspelo. Gól prišiel o niekoľko sekúnd, domáci brankár Pangrác bol bezmocný.

V hre Bardejova bez gólmana však prišiel obrat, v ktorý veril už málokto. Minútu pred záverečným hvizdom po peknej akcii vyrovnal Sališ. Pol minúty pred koncom mohli domáci z penalty získať vedenie, avšak gól nedali. Štyri sekundy pred klaksónom rozhodca odpískal ďalší faul hostí, Bardejovčania mali k dispozícii ďalší desaťmetrový kop a o výhre rozhodol Grega. Domáci tak záver zvládli a získali dôležité body.

Potrebujú zlepšiť obranu

Radosť po výhre mal aj domáci tréner Marek Hrabčák.

„Do zápasu sme išli s rešpektom, súpera sme nepoznali. Mali sme akurát informácie, že príde kvalitné mužstvo, tomu sme prispôsobovali tréningy, hlavne čo sa týka pressingu. Zápas bol kvalitný, dopadol dobre. Lámal sa v posledných dvoch minútach, Humenné malo tri desaťmetrové pokutové kopy, mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, dokázali dať iba jeden gól, záver bol nervózny. Futsal sa hrá do poslednej sekundy, vyhrať ho mohli oba celky. Medzery sú v obrane, tam sa musíme zlepšiť.“

Bardejov sa najbližšie doma predstaví už túto nedeľu, keď privíta tím Grizzly Slovakia Košice.

Partizán Bardejov – Angels Košice 4:3 (1:0)

Góly za Bardejov: 11. Bialončík, 34. Voroňák, 40. Sališ, 40. Grega. Bardejov: Pangrác – Kočiš, Grega, Sališ, Hrabčák, Bialončík, Voroňák, Valko, Cuj.

Ostatné výsledky: FK Tipos Prešov jun. – Grizzly Košice 1:4, St. Ľubovňa – Poprad 7:5.