Už po šiestykrát sa ukáže divadlo pre návštevníkov i z tej inej, menej známej strany. Divadlo Alexandra Duchnoviča, Divadlo Jonáša Záborského i Prešovské národné divadlo sa zapoja do projektu Noc divadiel 2015, ktoré nesie tento rok heslo: Nezapadli ste?
Agentúrny materiál sme nahradili autorským článkom redakcie Korzára.
PREŠOV. Divadlo samo osebe má svoje čaro. A to sa v noci ešte vystupňuje. Divadelný projekt Noc divadiel 2015 spája divadlá na Slovensku a i po celej Európe.
Na Slovensku sa v tomto roku zapojilo 63 divadiel z 18 miest, medzi nimi i Prešov. Kultúrne ustanovizne sa spoja presne o 19.00 hod.
Počas ich bohatého programu bude môcť divák skúmať, hľadať i objavovať.
Zákulisie príprav i pre divákov
Magická noc otvorených divadiel a predstavení bude po šiestykrát i v metropole Šariša.
Bohatý program prinesie Divadlo Jonáša Záborského. Koho zaujíma, ako to vyzerá počas príprav umelcov na večerné predstavenie, ten si to bude môcť pozrieť na veľkej scéne a v hornom foyeri v rámci Divadelných odhalení.
V tom istom čase sa budú premietať na malej scéne archívne videoprojekcie z predstavení divadla v Nočnom divadelnom kine.
Tiež to budú exkurzie, či drink v divadelnom štýle. Vyvrcholením noci bude predstavenie Jana z Arku, ktorá porozpráva svoj príbeh o 21.00 hod. až do polnoci.
Havaj či inscenované čítanie
Hrať sa bude aj v Divadle Alexandra Duchnoviča. Tam v tragikomédii Havaj bude hlavná hrdinka Janka hľadať spôsob, ako uniknút za múry kuchyne, domu, dediny.
Havaj je debutom prešovskej dramatičky Michaely Zakuťanskej, hra je vsadená do prostredia rusínskej dediny. Aj tu sa začne hrať o siedmej večer, na veľkej scéne divadla.
Prešovské národné divadlo prinesie večer v znamení Good place to live? V rámci neho bude v Lokali (Hlavná 33) pripravené inscenované čítanie zo zápisníc výborov, komisií a zastupiteľstva mesta Prešov týkajúcich sa prenájmu priestorov bývalého hotela Senátor na Hlavnej 67.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári