Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Futsalisti Prešova konečne vyhrali aj u súpera

Prvoligoví futsalisti FK Prešov odohrali v uplynulom týždni dva majstrovské zápasy.

V akcii Matúš Mihok.(Zdroj: viza)

Najprv doma stratili prvé body po remíze s Pinerolou Bratislava, potom však získali prvé sezónne body u súpera po jasnej výhre na ihrisku Podolia.

PREŠOV. Futsalisti FK Prešov si udržali domácu neporaziteľnosť, nie však úplnú bodovú úspešnosť. V utorňajšom zápase remizovali s tímom ŠK Pinerola Bratislava 4:4.

Domáci mali slabší vstup do zápasu. Hostia si vytvorili niekoľko sľubných príležitostí. Otvárací gól stretnutia strelili hráči z Bratislavy, a to po chybe v defenzíve Prešovčanov. O minútu sa hostia tešili z gólu opäť.

Po tomto momente sa väčšia aktivita presunula na stranu prešovských futsalistov. Zverenci trénera Hernandéza si vytvorili tlak, hostia začali robiť chyby. Domáci sa dostali do zápasu gólom Tomáša Eliáša, v 16. minúte znižoval po spolupráci s Mihokom na 1:2. Pred odchodom do kabín hostia chybovali pri bránení pivota, zrazili loptu do vlastnej brány, čo znamenalo vyrovnanie stavu súboja 7. kola na polčasových 2:2.

Druhú polovicu hry odštartovali lepšie domáci, vytvorili si niekoľko šancí. Do vedenia sa im podarilo dostať v 4. minúte, gól na 3:2 dával Matúš Mihok.

Hostia neskôr siahli po hre bez brankára a v powerplay boli úspešní. V 35. minúte vyrovnal na 3:3 Paštrnák. Hráči doposiaľ vedúceho celku tabuľky pokračovali aj po vyrovnávajúcom góle s piatimi hráčmi v poli. V 38. minúte sa dostali do vedenia zásluhou Tomáša Hájeka, ktorý z diaľky prekonal brankára Chovana.

Domáci však odpovedali okamžite. Po rýchlej rozohrávke išli do útoku, pred gólmanom hostí sa dostal do zakončenia Matúš Mihok, ktorý prekazil futsalistom Pineroly radosť z víťazstva a postaral sa o zisk bodu pre svoj tím. Minútu pred koncom vyrovnal stav zápasu na konečných 4:4.

„Remíza je zaslúžená. Pinerola sem pricestovala ako vedúci celok, ale my sme doma veľmi silní a body v domácom prostredí musíme zbierať. Futsal je aj o chybách. Dnes sme urobili dve hrúbky, po ktorých sme dostali dva góly. Napriek tomu to bol kvalitný zápas, diváci nás tlačili dopredu, za podporu im ďakujeme. Z remízy sa teda tešíme a s výsledkom sme spokojní,“ hodnotil brankár FK Lukáš Chovan.

U nováčika si zastrieľali

Hráči Podolia mali v prvých minútach loptu častejšie vo svojej moci, Prešovčania boli ale pozorní v defenzíve. V 4. minúte prišla prvá chyba domácich. Pokazenú rozohrávku domácich potrestal Beliš, ktorý otvoril skóre - 0:1. V 8. minúte Prekop vyrovnal.

Domáci potom začali robiť ďalšie chyby, ktoré zužitkovali Adam a Rohal.

Pred koncom prvého dejstva mali Prešovčania výhodu priameho kopu a po strele Vrbovského Prešovčania odchádzali do šatní s trojgólovým náskokom 4:1.

Po prestávke sa s gólmi roztrhlo vrece. Po rohovom kope doklepol loptu do siete Harčár a bolo 5:1 pre hostí.

Góly až do konca padali na oboch stranách, Podolie ešte znižovalo na 4:7, ale v závere už neskórovalo. Naopak, Prešov potvrdil výhru dvomi presnými zásahmi Serbina do prázdnej brány.

7. kolo: FK Prešov - ŠK Pinerola Bratislava 4:4 (2:2)

Góly: Mihok 2, Eliáš, Štrbák vlastný – Mikulišín, Jurkemik, Paštrnák, Hájek. ŽK: Adam, 350 divákov.

8. kolo: Dragons Podolie – FK Prešov 4:9 (1:4)

Góly: Prekop 2, Lackovič, Jurčo – Serbin a Rohal po 2, Beliš, J. Adam, Vrbovský, Harčár, Mihok. 250 divákov.