Prešovskí hádzanári v Lige majstrov na Španielov nestačili

Na snímke uprostred brankár Tatrana Prešov Čupryna Igor v zápase 10. kola C-skupiny hádzanárskej Ligy majstrov Tatran Prešov - Naturhouse La Rioja. (Autor: TASR/František Ivan)
TASR|5. dec 2015 o 16:13

Tatran Prešov s dvoma víťazstvami a ôsmimi prehrami skončil v konečnej tabuľke posledný.

Hádzanári Tatrana Prešov zakončili svoje účinkovanie v tohtosezónnej edícii Ligy majstrov prehrou. V sobotňajšom dueli C-skupiny nestačili na domácej palubovke na Naturhouse La Rioja a španielskemu tímu podľahli 19:21.

PREŠOV. Domáci vstúpili do zápasu koncentrovaným výkonom. V prvom polčase dominovali obrany oboch tímov, najmä tá domáca na čele s brankárom Čuprynom fungovala výborne. Hostia nedokázali premeniť niekoľko vynikajúcich príležitostí a Prešovčania sa chopili šance.

Od úvodných minút si udržiavali tesný náskok a v 19. minúte viedli po presnom zásahu Furlana o tri góly - 6:3. Hostia bojujúci o postup zo skupiny si v 22. minúte vzali oddychový čas, no domácim si aj po ňom udržiavali tesné vedenie. Prvý polčas, chudobný na góly, napokon Tatran vyhral o dva góly - 8:6.

Vyrovnali a šli do vedenia

Španielsky tím vstúpil do druhého polčasu aktívnejšie. Po góle Molinu v 35. minúte bolo skóre vyrovnané - 10:10. Hostí až Ruben Carabaya gólom v 45. minúte prvýkrát poslal do vedenia. Tento moment ich naštartoval a v 49. minúte viedli po strele Garciu už o tri góly (14:17).

Prešovčania však pred výbornou kulisou nechceli sklamať svojich priaznivcov a so súperom naďalej držali krok. Hrstka v 55. minúte vyrovnal na 18:18 a tréner hostí druhýkrát siahol po oddychovom čase. Tatran napokon prehral s La Riojou o dva góly 19:21.

Tatran Prešov - Naturhouse La Rioja 19:21 v C-skupine Ligy majstrov v hádzanej

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Božič - Rábek 3, Kopčo 2, Hrstka 4, Krok, Sadovij, Ľ. Šárpataky, Radčenko, L. Urban, Furlan 1, Pekár 1, Číp 2, Antl 6, Petro.

Rozhodovali: Jurinovič, Mrvica (obaja Chorv.)

vylúčení: 3:4, 7 m hody: 3/3 - 3/2

Ďalšie výsledky C-skupiny:

Meškov Brest - Čechovskí Medvedi 32:26 (15:13)

FC Porto - vojvodina Novi Sad 37:15 (16:7)

Foto k článku: TASR, SITA

Domov»Sportnet na východe»Prešovskí hádzanári v Lige majstrov na Španielov nestačili