Nedeľa, 17. december, 2017 | Meniny má Kornélia

Prešov španielskemu vicemajstrovi vzdoroval

Slovenský hádzanársky šampión v Lige majstrov dohral.

Prešovský brankár si pri svojich zákrokoch aj zalietal. I. Cupryna (v strede) robil, čo bolo v jeho silách, no prehru neodvrátil.(Zdroj: tasr)

Prešov obsadil v skupine C posledné miesto. Získal štyri body z výhry nad Čechovskými Medveďmi a Novým Sadom. V poslednom vystúpení podľahli španielskemu vicemajstrovi Naturhouse La Rioja o dva góly.

PREŠOV. Do play-off zo skupiny C Ligy majstrov postúpil z prvého miesta bieloruský Meškov Brest a z druhého víťaz zápasu v Tatran handball arene La Rioja.

Nepostupové tretie miesto patrí portugalskému FC Porto, štvrtí skončili Čechovskí Medvedi a pred Prešovom na piatom mieste Vojvodina Nový Sad.

Čupryna znovu exceloval

V rozlúčkovom stretnutí so skupinovou fázou sa Tatran držal síce celkom statočne, ale tretiu výhru nezaknihoval. Ďaleko od nej však nebol. V 43. minúte viedol ešte 13:12. Potom ale opraty zápasu prebrali Španieli, a keď domácim ušli na rozdiel troch gólov, manko už Tatran nezmazal.

V 55. min. vyrovnal na 18:18, v 57. minúte na 19:19, ale záver patril hosťom, ktorí štyri sekundy pred posledným hvizdom stanovili skóre duelu gólom Pereza.

Napriek tomu, že v zápase veľa gólov nepadlo, bolo sa na čo pozerať. Predovšetkým výkony brankárov boli obdivuhodné. Mužom číslo jeden bol prešovský gólman Igor Čupryna.

Ukrajinský legionár kapituloval v prvom polčase iba šesťkrát. Aby tím takých kvalít, akými La Rioja disponuje, strelil za 30 minút len poltucet gólov, zrejme táto generácia ich hráčov nepamätá.

Španielsky majster však svoje v Prešove docielil. Tatran hral bez zranených ľavorukých spojok Peskova a Ivkoviča.

„Hrať bez ľaváka na pravej spojke sa na európskom fóre nedá,“ výstižne poznamenal na túto tému krídelník Tatrana Prešov Radoslav Antl.

Božič Španielov dobre poznal

Tréner slovenského majstra Rastislav Trtík na pozápasovej tlačovke okrem iného povedal: „Celému nášmu tímu slúži ku cti, že aj napriek absencii ľavorukých spojok sa dokázal dostať do hry. K remíze sme mali ozaj blízko, chcelo to ale viac streleckej pohody. V stretnutí jasne dominovali brankári.“

Igor Čupryna bol jednoducho skvelý. Vladimir Božič sa do brány dostal ozaj iba na krátko. Tento skúsený chorvátsky legionár je hádzanárskym svetobežníkom. Okrem viacerých iných krajín štyri roky pôsobil v španielskej najvyššej súťaži. Trénerovi Trtíkovi mohol teda v niečom hádam aj poradiť.

„Tréner Trtík svoje o tomto mužstve vedel. Niečo o ňom i o konkrétnych hráčoch som mu povedal. La Rioja nie náhodou je v Španielsku druhá za FC Barcelona Lassa. My sme však súperovi veľmi úspešne vzdorovali. Chlapci výborne bránili, Igor chytal naozaj famózne. To všetko hralo s nami. Škoda len, že v závere nám akosi šťastie neprialo.

Myslel hlavne to strelecké.

"Obrana funguje, brankár chytá perfektne, avšak nám chýbajú strelci. Ako sa to už opakuje, pravdou ale je, že bez ľavákov na pravej spojke veľa toho na takejto úrovni nespravíme. V útoku sme zápas neprehrali v tejto sezóne iba dnes. S tým bude treba niečo spraviť. V Lige majstrov sme skončili, no ďalšie ťažké zápasy nás čakajú. Ako trebárs už túto stredu, keď musíme doma zmazať päťgólový náskok v semifinále Slovenského pohára s Topoľčanmi.“

Fakty

Tatran Prešov – Naturhouse La Rioja 19:21 (8:6)

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Božič – Rábek 3, Kopčo 2, Hrstka 4/2, Krok, Sadovyi, Ľ. Šárpataky, Radčenko, L. Urban, Furlan 1, Pekár 1, Číp 2, Antl 6/1, Petro. Najviac gólov za Naturhouse: Molina Cosano 7, Garcia Rubio, Malmagro Viana a Vigo Gerpe po 3. Pokutové hody: 3/3 – 3/2. Vylúčení: 3 – 4. Rozhodovali: Jurinovi č a Mrvica (obaja Chorvátsko). Divákov: 2283.