Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Sedem gólov si podelilo sedem strelcov

Futsalisti Partizána Bardejov cez víkend odohrali v 3b Extralige Východ už štvrtý tohtosezónny zápas.

(Zdroj: mač)

Futsalisti Partizána Bardejov cez víkend odohrali v 3b Extralige Východ už štvrtý tohtosezónny zápas, tretí na domácej palubovke. Chuť prehry doposiaľ nepoznali, keď pred týmto zápasom vyhrali aj v Starej Ľubovni.

BARDEJOV. Partizáni hostili Poprad a pred zápasom by boli radi za akúkoľvek výhru. Ako sa v dueli ukázalo, domáci veľa úsilia na výhru vynaložiť nemuseli.

Zápas sa jasne vyvíjal už od úvodného hvizdu. Aj keď v úvodných minútach sa oba celky oťukávali, prvý gól prišiel pomerne rýchlo – vo štvrtej minúte poslal Bardejov do vedenia Voroňák. Hostia sa ešte nestihli spamätať a inkasovali aj druhýkrát, o minútu zvyšoval Grega.

Popradčanov takýto úvod zápasu prekvapil. Postupne predviedli aj niekoľko akcií, no tie končili väčšinou pred domácim gólmanom Pangrácom. V trinástej minúte Partizán udrel tretíkrát – autorom bol Vaľko.

Do druhého dejstva nastúpili domáci opatrne a snažili sa viac brániť. To využívali Popradčania, ktorí sa dostali aj do zakončenia, no brankár Bardejova bol pozorný. Zlom nastal v 31. minúte, keď po peknej akcii na 4:0 zvyšoval Čuj.

Hostia odvolali brankára, v poli mali o jedného hráča viac. Táto presilovka im však vôbec nevyšla, čo domáci trestali – na 5:0 zvyšoval kapitán Sališ a na 6:0 o ďalšiu minútu Kočiš.

Päť minút pred záverom hostia vďaka Liptákovi znížili, no posledné slovo mal Kuhajdík, ktorý strelou od vlastnej brány cez celé ihrisko uzavrel na 7:1.

Plný počet bodov

Bardejovčania tak zvíťazili až prekvapivo ľahko a po štyroch kolách majú na čele dvanásť bodov, s čím pred začiatkom súťaže nepočítal ani domáci hrajúci tréner Marek Hrabčák.

„Očakával som z týchto zápasov deväť bodov, máme dvanásť, čaká nás ešte Prešov, keď vyhráme, bude to neuveriteľných pätnásť bodov.“

Zápas ohodnotil takto: „Očakávali sme vyrovnaný zápas, vyšiel nám úvod zápasu, dokázali sme streliť rýchle tri góly, potom sme trošku povolili, Poprad sa dostal do hry, no my sme bránili dobre. Vyhrali sme jednoznačne, aj pri hre piatich na štyroch sme boli lepší,“ dodal Hrabčák.

Partizán Bardejov – K_Corp Poprad 7:1 (3:0)

Góly za Bardejov: Voroňák, Grega, Vaľko, Čuj, Sališ, Kočiš, Kuhajdík.

Bardejov: Pangrác – Lipták, Sališ, Kočiš, Hrabčák, Grega, Čuj, Kuhajdík, Vaľko, Voroňák, Babej.

Ostatné výsledky 4. kola: S. Ľubovňa – Prešov jun. 7:5, góly Prešova: D. Petruška 4, Kapráľ, Humenné – Košice 6:3.