Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Sabinovskí hokejisti vyhrali piatykrát v rade

Výbornú formu potvrdzujú hokejisti Sabinova. V druholigovej tabuľke si poistili priebežné druhé miesto.

(Zdroj: ilustračné - TASR)

Výbornú formu potvrdzujú v súčasnom období hokejisti Sabinova. V druholigovej tabuľke si poistili priebežné druhé miesto.

SABINOV. V súboji Sabinova s Liptovským Mikulášom, tímov, ktoré plece popri pleci bojujú o miesto v popredí 2. hokejovej ligy, sa očakával vyrovnaný boj. Opak bol však pravdou.

Jednoznačnými pánmi tohto zápasu boli domáci Sabinovčania. Misky váh naklonili na svoju stranu už v úvodnej desaťminútovke, keď konto súpera zaťažili troma gólmi.

A keďže Liptáci sa na žiadnu výraznejšiu zápletku nezmohli, domáci hráči pohodlne doviedli zápas do víťazného konca. V závere ho ešte prikrášlili ďalšími gólmi.

Súčasnú pozíciu si chcú udržať

Sabinov sa vezie na víťaznej vlne, momentálne hrá pekne aj účelne. „Nečakali sme taký jednoznačný priebeh stretnutia. Ale sami sme tomu veľmi napomohli. Hrali sme disciplinovane a postupne sme zvyšovali skóre. Výraznú úlohu zohrali presilovky a výkony brankárov,“ spokojne konštatoval po zápase sabinovský tréner Daniel Bortňák.

Jeho mužstvo úspešne zvládlo „liptovský“ týždeň a po Ružomberku si poradilo aj s Liptovským Mikulášom.

Sabinovskí hokejisti sa v poslednom období výborne rozbehli. Vyhrali už päť zápasov v rade, naposledy svojmu súperovi podľahli ešte v polovici novembra.

Smerom k blížiacemu sa play-off je to mimoriadne povzbudivé konštatovanie.

„Radi by sme išli do nadstavby z druhého miesta, aby sme v nej v prípade rozhodujúceho zápasu mali výhodu domáceho ľadu. Dovtedy nás ale čaká ešte niekoľko zápasov v základnej časti a v nich musíme súčasné postavenie definitívne potvrdiť,“ ozrejmil Bortňák ambície tímu do zvyšného priebehu sezóny.

Natiahnuť sériu bez prehry budú môcť Sabinovčania už túto sobotu v Rimavskej Sobote. Práve celok z Gemera je zatiaľ ich posledným premožiteľom.

Štatistika

16. kolo: Ružomberok – Sabinov 3:4 (2:3, 1:1, 0:0)

Góly: 1. Javorka, 14. Wesselényi, 36. Chmelický – 5. a 19. Skokan, 9. Goffa, 37. Pavlovský.

Rozhodovali: Babeliak – Durmis, Šebeň, vylúčenia: 7:6 na 2 min., Lehet (Sab) 10 min., Javorka (Ruž) a Skokan (Sab) 5+DKZ, Šalplachta (Ruž) DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 125 divákov.

17. kolo: Sabinov – L. Mikuláš 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)

Góly: 10. a 51. Goffa, 6. Pavlovský, 9. Caban, 28. Hopkovič, 57. Hriško – 12. Koniar.

Rozhodovali: Kalina – Hric, Šimaľ, vylúčenia: 6:8 na 2 min., Matejka (LM) 2+10+DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 136 divákov.