Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Bardejovčankám v závere chýbajú sily

Basketbalistky BKM Bardejov hrajú dve náročné súťaže. Kadetky v 1. lige skupiny Východ a ženy v Karpatskej lige.

Keďže kadetky hrajú aj za ženy, tak v niektorých zápasoch nestačia s dychom.

BARDEJOV. Kadetky si v 6. dvojkole zahrali s Ružomberkom. V domácom stretnutí vyhrali o 9 bodov, na druhý deň sa im už ale na palubovke súperiek až tak nedarilo a prehrali o desať bodov.

V domácom prostredí sa herne i strelecky presadili najmä Ratvajská, Stachurová a Biľová, ktoré dali spolu 61 bodov. V druhom zápase bol priebeh vyrovnaný.

Rozhodujúcim faktorom bola napokon skutočnosť, že BKM nastúpil len so šiestimi hráčkami a dohrával s päticou, ktorá nestačila so silami.

Kormidelník Basketbalového klubu mladých Ladislav Mojdis netají, že úzka skupina dievčat nemôže zvládnuť náročné zápasy.

„Kadetky doteraz vyhrali len jeden zápas a ženy v Karpatskej lige päť. Najmä v náročnej konkurencii kadetiek vidieť, že sa len ťažko môžeme spoliehať na tri šikovné hráčky Ratvajskú, Stachurovú, Biľovú, ktoré sú kľúčové hráčky aj v družstve žien. Ukázalo sa to aj v Ružomberku, kde si domáce dali pozor na túto trojicu. V koncovke naše už nestačili so silami, nezvládali herné situácie pod košom a nepremieňali svoje príležitosti. Chýbajú nám zo zdravotných dôvodov Ristvejová i Čupová, no zlepšuje sa Prokopovičová. Ženy v prihraničnej lige na palubovke Rožňavy vyhrávali o 10-15 bodov, no záverečnú štvrtinu dovolili vyhrať domácim 14:6, ale stačilo to na postavenie v popredných priečkach tabuľky,“ povedal tréner.

Kadetky

Bardejov – Ružomberok 71:62 (30:30). BKM: Ratvajská 24, Stachurová 20, Biľová 17, Puzderová 6, M. Pekárová 4, Grofčíková, Rusňáková.

Ružomberok – Bardejov 64:54 ( 32:28). Biľová 16, Stachurová 20, Ratvajská 10, M. Pekárová 2, Prokopovičová 6, Puzderová.

Ženy

Rožňava – Bardejov 61:67 (23:30).

Poradie v tabuľke po 8. kole: 1. Tydam Košice 12, 2. CBK Košice 12, 3. Bardejov 12, 4. Prešov 12, 5. Nowy Sacz (PL) 11, 6. Union Košice 11, 7. Rožňava 8, 8. Tarnawa (PL) 6. 9. Stará Lubovňa 6.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 1/2015, v predaji od 12. 1. do 18. 1.