Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

1. FC Tatran odohral úvodné dva zápasy prípravy

S Bardejovom a Ružomberkom sa rozišli po remízovom výsledku.

Páli Tubonemi, bráni ho Staš. Zo zápasu Prešov – Bardejov (2:2).Páli Tubonemi, bráni ho Staš. Zo zápasu Prešov – Bardejov (2:2).(Zdroj: pc)

Prešovskí futbalisti absolvovali v rámci zimnej prípravy prvé dva zápasy.

PREŠOV. Prešovskí futbalisti začali s prípravou na jarnú časť sezóny 2015/16.

Pod vedením trénerov Stanislava Vargu a Jána Karaffu absolvovali počas uplynulého týždňa prvé tréningy v domácich podmienkach.

V piatok vstúpili do zápasovej časti zimnej prípravy. Prvým súperom zeleno-bielych v tomto kalendárnom roku bol Bardejov. Na ihrisku s umelou trávou v Jazdeckom areáli remizovali s futbalistami Partizána 2:2 (1:2).

Zmazali dvojgólové manko

Do zápasu lepšie vstúpili hostia. V prvom polčase viedli nad futbalistami 1. FC Tatran už o dva góly.

„V úvode mal navrch súper, Bardejovčania hrali veľmi dobre a dostali sa do dvojgólového vedenia. Do polčasu sme však dokázali skórovať. Hostia urobili chybu, ktorú sme potrestali. Po faule na Keresteša znížil stav gólom z pokutového kopu Katona,“ začal hodnotenie úvodného duelu v príprave asistent trénera Ján Karaffa.

Po zmene strán sa obraz hry zmenil. Prešovčania výrazne pridali, boli futbalovejší a čoraz viac sa dostávali do zakončenia.

„V druhom polčase sme prestriedali. Mali sme navrch, hernú prevahu sa nám podarilo zužitkovať. Po peknej kombinačnej akcii Tubonemiho vyrovnal stav stretnutia Ferdinand, útočník z Kamerunu, ktorý bol u nás na skúške,“ uviedol Karaffa.

Bardejovčanov prevýšili

Piatkový zápas bol prvým v prípravnom období aj pre hráčov Bardejova. Aj keď mali lepší štart do stretnutia, v druhom polčase ich domáci prevýšili.

Tréner Bardejova Jozef Kukulský: „V prvom polčase sme hrali pohyblivo, kombinačne. Viedli sme o dva góly a náskok mohol byť aj vyšší. Po zmene strán bol súper behavejší, naši hráči im kondične nestačili. Kvalita bola na strane domácich, ktorí zaslúžene vyrovnali,“ hovoril tréner bardejovských futbalistov.

Tí v rámci prípravy následne vycestovali do Maďarska, kde ich čakal zápas s účastníkom druhej maďarskej ligy v Kisvárde.

„Naďalej sa budeme pripravovať v domácich podmienkach, čakajú nás dvojfázové tréningy. Na skúške máme dvoch hráčov z Ukrajiny, ktorí naposledy hrali druhú poľskú najvyššiu súťaž. Vytypovaných máme aj ďalších futbalistov, ktorí by mohli posilniť náš káder.“

V Ružomberku nepremenili penaltu

V sobotu vycestovali Šarišania za súperom do Ružomberka. Na ihrisku fortunaligistu sa im počas celého zápasu nepodarilo prekonať obranu súpera.

Čisté konto si však udržali aj prešovskí brankári, a tak sa zápas skončil bezgólovou remízou.

„Domáci mali počas celého stretnutia miernu územnú prevahu. Vytvorili si niekoľko príležitostí, naša obrana si s ich pokusmi poradila. Možnosti na strelenie gólu sme však mali aj my. Na šance bol zápas vyrovnaný,“ informoval Ján Karaffa.

Najväčšiu príležitosť na skórovanie mali pritom v prvom polčase Prešovčania. Po faule na Lukáša Hrušku nepremenil pokutový kop Katona.

„V druhom polčase sme dohrávali na náročnom teréne, čo malo výrazný vplyv na kvalitu zápasu. V prvom rade sme radi, že sa nikto nezranil. Aj keď Jakub Bartek a Matúš Štefančík do hry nezasiahli pre svalové problémy, ktoré sa im ozvali počas rozcvičky,“ zvestoval prešovský asistent.

Skúšali dvoch hráčov

V prípravnom meraní síl s Bardejovom sa v zostave Prešova objavili dvaja noví hráči. Okrem spomínaného Ferdinanda bol na skúške aj dvadsaťdvaročný brankár Tomáš Lešňovský z Ružomberka, ktorý naposledy hosťoval v Dolnom Kubíne.

Po operácii kolena začal s individuálnym tréningom Martin Dupkala. Z akadémie boli do prípravy zaradení Michal Královič, Matej Grešák a Juraj Timko.

Okrem už avizovaných odchodov Dávida Leška (FK Senica) a Petra Liptáka (skončila mu zmluva) bude Tatranu v jarnej časti chýbať aj reprezentant Slovenska do 21 rokov Pavol Šafranko, ktorý uplynulý týždeň odišiel na hosťovanie do Podbrezovej.

Najbližšie odohrajú futbalisti 1. FC Tatran Prešov prípravný zápas v sobotu v Podbrezovej.

FAKTY ZO ZÁPASOV

1. FC Tatran Prešov - Partizán Bardejov 2:2 (1:2)

Góly : Katona, Ferdinand - Kica, Glushko

1. FC Tatran: 1. polčas: Lešňovský - Mikluš, Luberda, Štefančík, Bujňák, Šimko, Keresteš, D. Jacko, Maník, Katona, Ferdinand, 2. polčas: Talian - Petko, Lukáč, Štefančík, Micherda, Hruška, S.Kráľovič, Dzúrik, Voda, Tubonemi, Ferdinand

Bardejov: Čikoš-Pavličko - Andraščík, Jacko, Staš, Kica, Sova, Ľalík, Gruca, Grohoľ, Javorský, Glushko, striedali: Gmitter, Belunek, Kuhajdík, Bialončík, Oliinyk, Pyda, Kolibab, Ducár, Ivanko- Macej

MFK Ružomberok - 1. FC Tatran Prešov 0:0

1. FC Tatran: 1. polčas: Talian - Petko, Luberda, Dzúrik, Bujňák, Hruška, Keresteš, D.Jacko, Voda, Katona, Tubonemi, 2 .polčas: Ferenc - Petko, Luberda (60. Lukáč), Dzúrik, Micherda, Hruška, Keresteš, S. Kráľovič, Voda (70. Šimko), Katona (60. Maník), Tubonemi (60. Mikluš)